„Przygotować się na uderzenie!”

Fantasy Flight Games postanowiło uchylić rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o nadchodzącą szóstą już falę rozszerzeń do Star Wars: Armada. Dzięki temu dowiedzieliśmy się co nieco o nowych modelach statków i kartach ulepszeń, jakie znajdziemy w zestawie „Hammerhead Corvettes Expansion Pack”.

Obydwie proponowane wersje Hammerhead’ów charakteryzuje niski koszt punktowy, w ramach którego otrzymujemy całkiem zwrotne jednostki, o niezłej wytrzymałości. Korwety przystosowane są głównie do ataku frontalnego.

External Racks” to ciekawie zapowiadająca się karta ulepszeń, pozwalająca naszym Hammerhead’om na jednorazowe dodanie do rzutu dwóch czarnych kości, w przypadku ataku o bliskim zasięgu.

Korwety Hammerhead fanom Gwiezdnych Wojen kojarzą się głównie z bohaterską akcją staranowania Gwiezdnego Niszczyciela, która to miała miejsce w epickim filmie „Rogue One”. Sympatycy Armady dostają od FFG możliwość lepszego odwzorowania wspomnianej sytuacji w grze dzięki karcie tytułu – „Garel’s Honor”. Sprawia ona bowiem, że taranujący inną jednostkę Hammerhead, zadaje odkrytą kartę obrażeń, co powoduje znacznie większe szkody niż w klasycznym przypadku nachodzenia statków na siebie.

Oprócz wspomnianego „Garel’s Honor” gracze dostaną w swoje ręce co najmniej dwie inne karty tytułu; „Task Force Antilles” i „Task Force Organa”.

Zakup „Hammerhead Corvettes Expansion Pack” rozszerza także kolekcję dowódców o następujące karty – „Leia Organa”, „Cham Syndulla”, a także działająca w pewnym sensie obosiecznie karta „Hondo Ohnaka”. Wszystkie one zapowiadają się wyjątkowo ciekawie.

 

Gracze, którzy zdecydują się na zakup muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 40 dolarów, czyli około 150zł. „Hammerhead Corvettes Expansion Pack” wraz z drugim zestawem wchodzącym w skład VI Fali („Imperial Light Carrier Expansion Pack”) za oceanem powinno ukazać się w trzecim kwartale bieżącego roku.