W kosmosie coraz gęściej, ale nie jest to żaden problem dla najgorszych szumowin i nikczemników. Wydawnictwo Fantasy Flight Games zapowiedziało nowy dodatek specjalny „Guns for Hire”, który poszerza paletę dostępnych statków w grze figurkowej X-Wing o dwójkę asów szumowin.

Cyngle do wynajęcia

Nowy zestaw dostarcza graczowi dwa statki szumowin takie jak myśliwiec Kihraxz i StarViper w wyjątkowych barwach, które otworzą nowe możliwości przed eskadrą nikczemników. Wraz z nimi w pudełku znajdziemy 8 kart pilotów, a wśród nich postacie znane z gier RPG „Edge of Empire” i „Force and Destiny”, 12 kart usprawnień oraz 4 karty zdarzeń. Wraz z nimi otrzymujemy standardowo pakiet żetonów i wskaźników manewrów.

Dodatek „Guns for Hire” wprowadza do gry dwie nowe karty tytułów, których będziemy potrzebowali, aby szumowiny pokazały, jak bardzo mogą być nikczemne.

Nikczemne tytuły

Tytuł „Vaksai” pozwala myśliwcowi Kihraxz na załadowanie na pokład aż trzech kart modyfikacji, a koszt każdej zmniejszony jest o 1 punkt. Pozwala to na ogromne zwiększenie wytrzymałości tego wcale nie dużego statku np. kartami dodatkowej tarczy lub poprawę jego manewrowości. Skorzystanie z tego tytułu nie kosztuje nas żadnych punktów.

Tytuł „StarViper Mk.II” pozwala naszemu myśliwcowi StarViper na posiadanie aż dwóch różnych kart tytułów oraz wymusza podczas wykonywania akcji beczki przy użyciu lekko pochylonej „1” zamiast prostej „1”. Gra dwoma tytułami może być trudnym wyzwaniem dla adeptów X-winga, ale wytrawni gracze na pewno skorzystają z tej możliwości. Dodatkowo tytuł ten obniża sumę punktów naszej eskadry o 3, co pozwala na skorzystanie z lepszych pilotów lub zabranie ze sobą o modyfikację więcej.

Szumowiny za sterami

Najlepszym pilotem, którego możemy posadzić za sterami Kihraxza, jest łowca nagród Viktor Hel. Nie jest on tak znany, jak Boba Fett, Bossk czy Dengar, ale nie umniejsza to jego zdolnościom na polu bitwy. Z umiejętnością pilota na poziomie 7, 3 kośćmi ataku i 2 uniku, 4 punktami kadłuba oraz 1 punktem tarcz okazje staje się on groźnym przeciwnikiem. Biorąc pod uwagę niski koszt karty, czyli 25 punktów, jej zdolność specjalną stresowania wroga oraz możliwość skorzystania z tytułu „Vaksai” i zainstalowania na statku aż 3 modyfikacji, Viktor Hel może sporo namieszać w rozpiskach eskadr szumowin.

Za sterami elitarnego StarVipera najlepszym możliwym pilotem może być Dalan Oreros z umiejętnością pilota na poziomie 6, ale o którym niestety nie wiemy na razie nic więcej.

Premiera dodatku „Guns for Hire” planowana jest na trzeci kwartał 2017 roku. Więcej na stronie fantasyflightgames.com.