Znamy już polski opis książki „Koniec i Początek: Kres Imperium„. Trylogia o upadku Imperium Galaktycznego zbliża się do swojego końca. Przy okazji publikacji Uroboros poinformował o przesunięciu premiery na 8 listopada 2017. Standardowo w Empiku książka dostępna będzie wcześniej, czyli 25 października. Wydawnictwo informuje również, że każdy, kto zamówił powieść w przedsprzedaży, otrzyma ją tak szybko, jak tylko dotrą do magazynu.

W tym miejscu należy postawić ważne pytanie – czy opóźnienie spowoduje, że nie dostaniemy w grudniu kolejnego jeszcze nieznanego tytułu?

Kres Imperium

Bitwa o Endor zadała ostateczny cios Imperium – wskutek porażki jego siły rozproszyły się po całej galaktyce. Mimo to pierwsze miesiące po zwycięstwie nie były dla Sojuszu Rebeliantów łatwe. Raczkująca Nowa Republika dotkliwie ucierpiała w wyniku porażającego ciosu zadanego jej przez szczątki Imperium i młody demokratyczny ustrój musiał podwoić wysiłki, by namierzyć i pojmać pozostającego w ukryciu wroga.

Najbardziej poszukiwaną zbrodniarką wojenną, obwinianą o zorganizowanie zabójczej zasadzki, jest wielka admirał Rae Sloane, zaś na czele wyprawy wysłanej na jej poszukiwanie staje była rebeliancka pilotka, Norra Wexley, przywrócona do służby na żądanie Lei. Norrą kieruje jednak w tej misji coś więcej niż tylko lojalność wobec przełożonej: spisek uknuty przez Sloane sprawił, że jej mąż stał się wbrew własnej woli zabójcą, a ona w równej mierze co sprawiedliwości, pragnie zemsty.

Jednak nie tylko Norra jest zaślepiona morderczą furią. Sloane za punkt honoru postawiła sobie wytropienie zdradzieckiego Galliusa Raksa, za którym podąża na jałową planetę Jakku. Ów geniusz zła − stojący za atakiem Imperium, który wstrząsnął galaktyką w posadach − doprowadził do momentu decydującego o jego dalszych losach. Sprytny strateg zgromadził potężną flotę i przygotowuje się do realizacji ostatecznego planu nieżyjącego Imperatora Palpatine’a.

Gdy imperialna flota zbiera się na orbicie Jakku, na miejscu zjawia się również armada republikańskich statków – aby dokończyć to, co zaczęła nad Endorem. Norra i jej załoga rzucają się w sam środek krwawego starcia, które rozpęta prawdziwe piekło… i przesądzi o dalszych losach galaktyki.

Dlaczego warto czekać na tę lekturę? Poznaj 5 istotnych powodów, dla których Kres Imperium jest jedną z najważniejszych książek nowego kanonu.

Zrekompensuj sobie opóźnienie lekturą świetnego fragmentu Kresu Imperium, w którym pojawia się Lando oraz jego lojalny Lobot, a który przetłumaczyliśmy dla was z języka angielskiego.