Już jutro rozpoczyna się najważniejsza impreza dla studia Disney, jego fanów i co ważniejsze, wszystkich podległych marek – D23 Expo 2017.

Na przestrzeni następnych kilku dni spodziewać możemy się zatem gorących doniesień i obwieszczeń dotyczących nowych produkcji Marvela, Pixara, czy co dla nas najważniejsze, Lucasfilm.

Jeszcze do niedawna zapowiadało się, że wobec niezbyt okazałych planów związanych z San Diego Comic Conem, D23 będzie miejscem, gdzie zaprezentowany zostanie pełny zwiastun The Last Jedi. Niestety niedawno pojawiły się doniesienia, że nadzieje fanów mogą być płonne, a na zwiastun przyjdzie nam jeszcze poczekać. Nie oznacza to jednak, że D23 będzie dla fanów stracone. Oto kilka rzeczy, na które przy okazji D23 Expo 2017 możemy się doczekać, a które z pewnością was i nas zaciekawią.

Materiał zza kulis The Last Jedi

zwiastun filmu Ostatni Jedi

Zwiastuna może  i nie będzie, ale niemal wszystkie źródła donoszą, że podczas D23 Expo otrzymamy obszerny materiał zza kulis The Last Jedi, podobny do tego, który pojawił się przy okazji oczekiwania na premierę Przebudzenia Mocy, a potem także Rogue One. Oba wspomniane materiały (zwane sizzle reel) zawierały sporo nowych scen, więc jeśli faktycznie i dla Epizodu VIII coś takiego się pojawi, z pewnością będzie to dla nas, fanów, nie lada gratka. Także czekamy z wielką niecierpliwością.

Tytuł filmu o młodym Hanie Solo

znana postać w filmie o Hanie Solo

Wokół filmu o przygodach młodego Hana Solo dzieje się ostatnio bardzo dużo. Niestety w większości przypadków są to rzeczy bardzo niepokojące. Bezprecedensowa zmiana reżysera, czy rzekome niezadowolenie studia z występu Aldena Ehrenreicha, dolały tylko oliwy do ognia sceptycyzmu, z jakim rzesze fanów podchodziły do projektu. O ile wątpliwości nie znikną pewnie do samego końca, a Alden Ehrenreich będzie sam będzie musiał przekonać do siebie fanów (a to nie lada wyzwanie), tak Lucasfilm choć na jakiś czas może odwrócić naszą uwagę od problemów ogłaszając oficjalny tytuł filmu i prezentujące jego logo. Nawet jeśli będzie to coś tak bezpiecznego jak „Solo” czy „Han Solo”, i tak będzie stanowiło to doskonałą pożywkę dla fanów.

Oczywiście można by iść dalej i pokazać choćby krótką zajawkę filmu, ale szczerze mówiąc wątpię, by studio zdecydowało się na ten krok, by nie odciągać zbyt mocno uwagi fanów od The Last Jedi.

Zapowiedź trzeciego filmu z cyklu A Star Wars Story

Trzeba przyznać, że na temat trzeciego spin-offu od bardzo dawna nic już nie słyszeliśmy. Oczywiście co jakiś czas pojawiają się kolejne przypomnienia, jaki to Ewan McGregor jest chętny do powrotu do postaci Obi-Wana, ale nic więcej. Żadnych nowych kandydatów do roli Boby Fetta, żadnej reżyserskiej giełdy nazwisk dla filmu o Yodzie. Nic. Raczej wątpliwe, żeby fanom znudził się ten temat, więc może owo wyciszenie to sprawka samego studia, a brak wszelkich, kontrolowanych przecieków, to cisza przed burzą i bombą, którą podczas D23 Expo zrzuci na nas Lucasfilm? Bardzo byśmy tego chcieli.

Nowe informacje na temat parku Star Wars

Podczas imprezy odbędzie się także panel poświęcony najbardziej elektryzującemu, pozafilmowemu projektowi związanemu ze Star Wars, czyli starwarsowemu parkowi rozrywki. Mają pojawić się nowe informacje na temat pojazdów, które tam zawitają, czy kolejnych rasach obcych, których będzie można tam spotkać. I z pewnością wiele, wiele więcej!

Janina Gavankar i Battlefront 2

janina gavankar

Oczywiście okazji takiej jak D23 Expo nie mogło przepuścić także studio EA, możemy się zatem spodziewać wielu nowych informacji na temat najbardziej oczekiwanej gry tego roku – Battlefront 2. Na scenie pojawi się między innymi twarz projektu, czyli wcielająca się w Iden Versio Janina Gavankar! Fani zobaczą też nowy plakat promujący grę oraz filmik zza kulis powstawania produkcji, który skupiać się będzie kampanii single-player. Przy tej okazji poznamy może także jakieś szczegóły fabularne, które, przypominamy, będą kanoniczne!

Jak więc widzicie, w nadchodzący weekend dziać się może naprawdę dużo! Oczywiście my będziemy was na bieżąco o wszystkim informować, także zaglądajcie do nas jak najczęściej.

A jeśli o D23 Expo 2017 chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej, obejrzyjcie najnowszy odcinek The Star Wars Show, gdzie imprezie poświęcono bardzo dużo miejsca: