Ogół fanów nie doczekał się co prawda na trailer Rogue One, tym niemniej materiał, który pokazano także ujawnił sporo nowych scen, postanowiłem więc, że może stać się on przedmiotem analizy, podobnie jak pierwszy teaser trailer.

A zatem oto moje spostrzeżenia i przemyślenia.

Jedno z pierwszych ujęć prezentuje nam „zieloną” planetę, która według doniesień pojawiła się na prezentowanym podczas panelu trailerze, a której nazwy jeszcze nie poznaliśmy. Podejrzewam, że może być to planeta, z której pochodzi rodzina Erso i widzieć ją będziemy głównie w retrospekcjach. Zastanawia mnie też urządzenie, które tam widzimy, przypomina mi powiem wyposażenie farmy wilgoci z Tatooine. Planeta jest zielona, więc z wodą problemów raczej tam nie ma, ale może to jakieś pomoce naukowe ojca Jyn.

trailer1

Następnie widzimy kapitana Cassaina Andor. Ta część akcji dzieje się prawdopodobnie na planecie Jedha. Jednak z dotychczasowych materiałów odnieść mogliśmy wrażenie, że owa planeta, jeśli nie całkiem pustynna, jest raczej z tych cieplejszych. Co zatem robi tam kapitan rebelianckiego wywiadu w rynsztunku mocno zimowym? Czyżby Jedha była jedną z pierwszych planet w uniwersum Star Wars, która nie jest monotematyczna pod względem klimatu? Zobaczymy.

trailer2

Jak widać poniżej, w filmie nie zabraknie też przedstawicieli rasy Mon Calamari. Wydaje mi się, że na poniższym zdjęciu nie widzimy znanego nam dobrze Admirała Ackbara (kolorystyka chyba nie ta), aczkolwiek może to być maska przed „charakteryzacją”. Tak czy inaczej obecność tej rasy jest jak najbardziej uzasadniona, bo jej przedstawiciele powstali przeciw Imperium jeszcze przed bitwą o Yavin.

trailer3

A tutaj bardzo ciekawa nowość (a przynajmniej chyba nowość, bo nie przypominam sobie, bym gdzieś wcześniej natrafił na tę informację – ale mogę się mylić), a mianowicie potwierdzenie udziału Warwicka Davisa w filmie Rogue One.

trailer4

I kolejne bardzo ciekawe ujęcie. O udziale Mon Mothmy już wiedzieliśmy, ale widać też kogoś, kto do złudzenia przypomina generała Dodonnę. Ale to nie koniec, pojawiły się bowiem spekulacje, że trzecia z postaci, częściowo zasłonięta przez kamerę, to nikt inny, jak Bail Organa.

trailer5

W kolejnej scenie wnikliwi obserwatorzy dopatrzyli się Wielkiego Moffa Tarkina! Dla mnie podobieństwo owej figury (drugi od prawej w większej grupie) do słynnego Moffa nie jest jednoznaczne, aczkolwiek dziwnym byłby jego brak w filmie o budowie Gwiazdy Śmierci, którą przecież nadzorował.

trailer6

A tutaj czyżby Jyn miała w ręce wykradzione plany? Wyglądają nieco inaczej, niż to, co Leia wtykała R2-D2.

trailer7

A kimże jest ten, wyglądający na cyber wampę osobnik? Wygląda jak mieszkaniec miejsca o raczej chłodnym klimacie – może ma to jakiś związek z zimową kurtką Cassiana.

trailer8

A tutaj najprawdopodobniej mamy pierwszego z obcych wchodzących w skład rebelianckiej drużyny. Na ten moment nie wiemy jednak, czy jest Pao czy Bistan.

trailer9

A oto drugi z obcych.

trailer10

Zdjęcie to, wraz z ujawnioną podczas panelu, pierwszą grafiką koncepcyjną każe mi myśleć, że Pao i Bistan mogli być mocno inspirowani Rocketem i Grootem ze Strażników Galaktyki.

Rogue-One-A-Star-Wars-Story-early-concept-art

No i na koniec najlepsza moim zdaniem scena materiału i Jyn mówiąca: May the Force be with Us z tym cudnym uśmieszkiem.

trailer11

A Wy, abstrahując od rozczarowania brakiem zwiastuna, jak oceniacie zaprezentowany materiał?