Pojawiły się nowe przecieki na temat daty pojawienia się pierwszego pełnego zwiastuna filmu Ostatni Jedi. Niestety wiadomości nie są dobre.

Wcześniej sporo mówiło się, że nowy zwiastun pojawić może się na disneyowskim D23 Expo (14-16 lipca) lub też na słynnym San Diego Comic Con (20-23 lipca). Niestety dziennikarz Colidera Steven Weintraub donosi, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Jeśli wierzyć słowom Stevena, mamy za to dostać materiał zza kulis (sizzle reel) podobny do tego, jaki pojawił się przy okazji Przebudzenia Mocy oraz Rogue One. Nie były to co prawda trailery, ale pojawiło się w nich sporo nowych ujęć, więc w sumie także jest na co czekać.

Dziwić może nieco natomiast potraktowanie San Diego Comic Con mocno po macoszemu. Ani Lucasfilm, ani Disney nie zaplanowali tam bowiem żadnych paneli czy prezentacji związanych ze Star Wars. Sytuacja taka ma miejsce drugi rok z rzędu. Na to zapewne związek z tym, że impreza ta odbywa się niedługo po Star Wars Celebration, które siłą rzeczy dla Lucasfilm jest priorytetem. Jednak i tak jestem zdania, że przy okazji największej „geekowskiej” imprezy świata studio mogłoby się bardziej postarać.

Pozostaje mieć nadzieję, że zmieni się to w przyszłym roku i pod nieobecność Star Wars Celebration, to własnie SDCC będzie miejsce, gdzie Moc będzie wyjątkowo silna.