Star Wars Battlefront II czy Rivals to nie jedyne gry w gwiezdnym uniwersum, na które wyczekujemy. Nie można zapominać o tajemniczym tytule zwanym obecnie „Projekt Ragtag”, czyli jeszcze nienarodzone cyfrowe dziecko Amy Henning ze studia Visceral Games. Na portalu makingstarwars.net pojawiło się kilka ciekawych informacji na temat gry, a jedną z najistotniejszych jest to, że położono w niej duży nacisk na ambitną fabułę, która ma podobno dorównywać jakością tej z filmów.

Bohater i przestępca

Historia z „Projektu Ragtag” dzieje się po wydarzeniach z Nowej Nadziei i tuż przed Imperium Kontratakuje. Losy głównego bohatera, zwanego Dodger, mają być mocno związane z wydarzeniami z filmów, gdzie tak jak drużyna Łotr 1, domkną pewne niewyjaśnione, czy niejasne wątki. W postać tą wciela się Todd Stashwick, którego mogliśmy poznać w serialach takich jak 12 Małp czy Gotham, a który jest również zaangażowany w prace nad scenariuszem gry.

Dodger jak możemy się domyślać, nie jest jego prawdziwym imieniem, a jedynie ksywką, pod którą działa w przestępczym świecie na Zewnętrznych Rubieżach. Zmuszony do życia w nim został, kiedy uchylił się od służby dla Imperium i uciekł ze swojego domu na Alderaan. Wygadany, czarujący i myślący niekonwencjonalnie odnalazł w życiu poza prawem kryjówkę. Jego życie stało się o wiele gorsze, kiedy Gwiazda Śmierci zniszczyła jego rodzimą planetę, a on sam trafił na imperialną listę ocalałych.

Po wysadzeniu stacji przez Rebeliantów siły Imperium skupiły swoją uwagę i odwet na Zewnętrznych Rubieżach, a co okazało się zarówno dobre, jak i złe dla Dodgera. Z jednej strony szturmowcy czający się w każdym porcie kosmicznym, a z drugiej przestępcza konkurencja kurcząca się dzięki blasterom tych pierwszych. Motywacje bohatera i jego towarzyszy zmieniają się wraz z zaciskającą się na ich szyi imperialną pętlą, a którą przerwać może pomoc Rebelii.

Tajna broń

Przełom fabularny pojawia się podczas wykonywania opłacalnej misji dla hutta Jabby, dzięki której Dodger posiada dość pieniędzy, aby wykupić się z imperialnej listy ocalałych przy pomocy skorumpowanego urzędnika. Szansa zamienia się w brzemię, kiedy to bohater dowiaduje się przerażających informacji na temat broni Imperium, a która zmusza go do zmierzenia się ze swoją przeszłością i utratą domu.

Dodger jak przystało na sprytnego przestępcę, potrafi sobie bez większego problemu poradzić z przeciwnikami. Uzbrojony w niebezpieczny bicz unieruchomi każdego wroga, a wykończy go dobrze wycelowanym strzałem z blastera. W grze napotkamy wiele rodzajów tych broni, a część będziemy mogli uzyskać w ramach DLC. Można powiedzieć, że Dodger to Indiana Jones odległej galaktyki.

Biorąc pod uwagę jak tajemniczy jest „Projekt Ragtag”, informacje te mogą okazać się nieprawdziwe lub przepisane wprost z pudełka gry ukrytego w najwytrzymalszym sejfie studia Visceral Games. Redaktorzy makingstarwars.net wielokrotnie donosili o wyciekach, które ostatecznie się potwierdzały, a więc jest duża szansa, że może już za rok zagramy Dodgerem i odkryjemy imperialne tajemnice.