Posiłki przybyły na pole bitwy! Patch 1.7 do gry Star WarsForce Arena jest już dostępny, a wraz z nim otrzymujemy po nowej jednostce dla Imperium oraz Rebelii. Poza nimi łatka wprowadza też do gry wiele zmian dotyczących rozgrywki, balansu i UI.

Imperial Sentry Droid

Imperialny Droid Wartownik to krocząca machina śmierci, którą stworzono w celu oszczędzenia ludzkich zasobów w wyniszczającej wojnie domowej. Droid wyposażony jest w zaawansowany system namierzania, który pozwala mu strzelać ze śmiertelną precyzją i poruszać się jednocześnie. Karta tej jednostki jest klasy rzadkiej (niebieskiej), kosztuje 3 energie i dostępna jest już na Tier 1.

Phoenix Squadron

Najlepsi żołnierze Rebelii to piloci należący do eskadry Feniks. Ci weterani wielu bitew doskonale radzą sobie również w walce na powierzchni planet. Eskadra Feniksa to nowa jednostka wsparcia w grze, na którą składa się trzech pilotów. Feniks Jeden pojawia się na polu bitwy pierwszy i swoją ciężką strzelbą razi fale wroga. Następnie pojawiają się Feniks Dwa i Feniks Trzy, którzy osłaniają flanki swojego lidera blasterami. Karta tej jednostki jest klasy pospolitej (szarej), kosztuje aż 5 energii i dostępna jest na poziomie Tier 6.

Zmiany w grze

 • W grze wprowadzona zostaje skrzynka wiadomości, do której będziemy otrzymywać teraz nagrody z eventów oraz zakończenia sezonów rozgrywek. Skrzynka wyposażona jest w funkcję zebrania wszystkich nagród za jednym kliknięciem, co oszczędzi nam odrobinę nadmiernego klikania.

 • Liczba poziomów Tier została rozszerzona do 14, a w tym o nowe poziomy jak Kyber Master. Jeśli pod koniec sezonu znajdziemy się na poziomie Kyber/Kyber Master to automatycznie zostaniemy przeniesieni na poziom Kyber Challenger.
 • Wraz z nowymi poziomami wprowadzone zostały odpowiadające im poziomy nagród, a wraz z nimi całkowicie nowy rodzaj, czyli Kredyty Sezonowe. Mogą być one wykorzystane w Sezonowym Sklepie na wartościowe karty. Na najniższym poziomie otrzymamy 100 sezonowych kredytów, a na najwyższym aż 500.
 • We wspomnianym już Sezonowym Sklepie będziemy mogli zakupić wartościowe karty za sezonowe kredyty, a wśród nich dostępne będą również te klasy unikatowej.

 • Podczas wchodzenia do rozgrywki będziemy mogli zobaczyć, na jakim poziomie znajduje się nasz oponent.
 • Posiadacze Premium Boostera mają możliwość dodania zdobytych pakietów kart do kolejki otwierania, dzięki czemu dłuższa nieobecność w grze nie zastopuje rozpakowywania naszych nagród. Kolejkę możemy ustalić ręcznie wybierając konkretne pakiety i nadając im priorytet lub ustawić ją w tryb automatyczny.
 • W rozgrywce wprowadzono kilka zmian takich jak widoczność zasięgu kart ze strukturami jak działka i moździerze podczas ich rozstawiania, brak resetu umiejętności bohatera jeśli zginął on podczas jej używania oraz dodano strzałkę przy bohaterze która wskazuje pozycję wroga.

 • Naprawiono błąd związany ze znikającymi prośbami o karty od towarzyszy z gildii.
 • Zmodyfikowano UI targu kart.
 • Czas oczekiwania na nowy Play Pack został wydłużony do 24 godzin.
 • Poprawiono filtry na czacie.

Balans kart

Boba Fett – zwiększono szybkość jego poruszania (2,52,8), a także siłę ataku miotaczem płomieni (0 50%).

Luke Skywalker – może on teraz odbijać także strzały z wieżyczek, aczkolwiek zmniejszono prawdopodobieństwo odbić o 30%.

Evaan Verlain i Chirrut Imwe – zwiększono szybkość przejścia z ataków dystansowych, na walkę wręcz.

Snajper imperialny oraz dresselliański – zmniejszono koszt jednostek (43).

Dresselliański wojownik – zwiększono jego życie (846897) oraz obrażenia zadawane jednostkom (87104), ale znacznie zmniejszono obrażenia zadawanie wieżyczkom (8752).

Przy okazji zapraszamy was do naszej facebookowej grupy zrzeszającej miłośników gry Force Arena, oraz do naszej gildii starwarspl.