Nigdy nie było lepszych czasów dla piratów, przemytników i ich nielegalnych biznesów, niż teraz! Frachtowiec C-ROC, zbudowany w stoczniach Fantasy Flight Games, zawitał na półki sklepów na całym świecie. Dodatek poszerza paletę dostępnych statków w grze figurkowej X-Wing o nowy duży okręt oraz alternatywną wersją już dostępnego mniejszego statku.

Dodatek „Frachtowiec C-ROC” zawiera dwie figurki do gry X-Wing dla frakcji Szumowiny i Nikczemnicy – frachtowiec C-ROC oraz myśliwiec M3-A „Scyk” Interceptor z alternatywnym malowaniem. Poza statkami w pudełku znajdziemy 7 kart pilotów – jedną dla frachtowca oraz 6 dla myśliwca, a w tym postacie takie jak Genesis Red czy Inaldra. Wśród 30 kart usprawnień znajdziemy trzech nowych załogantów, takich jak Azmorigan, Cikatro Vizago i król przestępczego światka Jabba The Hutt oraz 6 kart tytułów. Dodatek zawiera również nową kampanię do X-Wing’a, w której załoga frachtowca będzie zmuszona zdecydować w ogniu bitwy czy opowie się po stronie Rebelii lub Imperium.

Liniowiec Szumowin

Wraz z ogromnym frachtowcem C-ROC flota szumowin i nikczemników ma szansę na równą walkę z największymi liniowymi okrętami Imperium oraz Rebelii. Nigdy wcześniej dodatek do gry X-Wing nie oferował tak wielu nowych możliwości toczenia potyczek i perspektyw na nieoczekiwane zwycięstwo. Czas, aby szumowiny zebrały należne im kredyty i zniszczyły swoich wrogów!

Frachtowiec C-ROC może stać się trzonem przemytniczej floty. Cztery punkty osłon i dziesięć kadłuba pozwolą przetrwać mu zmasowany ostrzał najpotężniejszych okrętów Imperium lub Rebelii. Biorąc pod uwagę ogrom możliwości zainstalowania na nim modyfikacji oraz zdolność do samo naprawy i umocnienia okręt ten przypomina latającą fortecę, której zestrzelenie może okazać się w praktyce niemożliwe. To wszystko dostajemy za jedyne 35 punktów, a dzięki tak niskiej cenie włączenia frachtowca do eskadry, możliwości jego rozbudowy są ogromne. Co jednak jest największą zaletą statku to możliwość jego dostosowywania do warunków bitwy w jej trakcie.

Królowie półświatka

Nowy dodatek wprowadza do gry długo wyczekiwaną postać, czyli Jabba The Hutt. Ten załogant wymaga aż dwóch miejsc na pokładzie statku oraz kosztuje aż 5 punktów, ale biorąc pod uwagę jego zdolności, jest to inwestycja bardzo opłacalna. Korzystaliście podczas gry z karty „Dodatkowa Amunicja”? Mając Jabbę na pokładzie swojego statku, możemy uchronić każdą naszą kartę szumowin przed odrzuceniem.

Zmieniaj swój układ kart dzięki specjalnej zdolności Azmorigana, wysyłaj „Scyka” do walki na bliski dystans lub zrzucaj kontenery z pokładu frachtowca wprost na nadlatujące myśliwce wroga. Jak szumowiny poradzą sobie na polu bitwy, zależy tylko od ciebie!

Dodatek „C-ROC Cruiser Expansion Pack” kosztuje 69 dolarów. Premiera spolszczonego rozszerzenia „Frachtowiec C-ROC” planowana jest na trzeci kwartał obecnego roku.