Oto nasz cykliczny przegląd nowości wydanych i zapowiedzianych przez Fantasy Flight Games dla gier bitewnych toczących się w odległej galaktyce.

Nowe zabawki (SW: Legion)

Długo oczekiwana, fala druga (choć w przypadku Legionu FFG nie zwykło oficjalnie używać tego terminu) wreszcie zapukała do drzwi naszych domostw. Dodatki takie jak General Veers Expansion, czy Snowtroopers Unit Expansion krążą po sklepach już od jakiegoś czasu, jednak dopiero niedawno dołączyły do nich Leia Organa Expansion i Fleet Troopers Unit Expansion. Zrównoważyło to z powrotem siły w galaktyce i zarówno Imperium jak i Rebelianci mają obecnie po dwóch dowódców do dyspozycji. Modele utrzymują przyzwoity poziom, jeśli mówimy o wykonaniu, a nowe karty ulepszeń czy rozkazów jak zwykle wnoszą spore urozmaicenie do samej rozgrywki. Leię i Veersa cechuje tani koszt, dzięki któremu gracze nie muszą już dłużej przeznaczać 1/4 punktów na samego commandera. Dwa pozostałe rozszerzenia dają nam po prostu większą swobodę w zakresie doboru podstawowych jednostek.

Jak sprawdzą się nowe postaci na polu bitwy? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do rozpoczęcia przygody ze Star Wars: Legion!

Polacy na szczycie (FFG European Championships 2018)

Na początku czerwca (01.06-03.06) w Birmingham odbyły się Mistrzostwa Europy FFG, podczas których gracze ze wszystkich zakątków starego kontynentu mogli spróbować swoich sił w niemal każdym starwarsowym systemie oferowanym przez Fantasy Flight Games. Nasi rodacy z wyzwaniem poradzili sobie naprawdę dobrze, zajmując wysokie miejsca zarówno w X-Wingu jak i Imperial Assault, jednak największy sukces przypadł w udziale polskim Armadowcom. Mistrzem Europy został Piotr „Świetlik” Świetlicki, natomiast Wicemistrzem Przemysław „Przemo” Paluszyński. Warto dodać, że Piotr zakwalifikował się równocześnie do Top Cuta w X-Wingu, jednak zrezygnował z niego na rzecz Armady.

Świetne rezultaty to nie jedyne dobre wieści w kontekście naszego kraju. W przyszłym roku bowiem, Mistrzostwa Europy FFG postanowiło zorganizować właśnie w Polsce!

Zapowiedzi #1 (SW: Legion)

Fantasy Flight Games szykuje dla nas sporo dobrego. Sukcesywnie rozszerza opcje dostępne zarówno dla graczy rebelianckich jak i imperialnych o nowe jednostki podstawowe oraz bohaterów. W trzecim kwartale 2018 roku swoją premierę mają mieć dodatki wprowadzające do akcji Bobę Fetta, pieszych Scout Trooperów, a także zespoły artyleryjskie 1.4 FD Laser Canon Team oraz E-Web heavy blaster team. Dzięki temu na legionowych stołach zawita spora różnorodność, nie tylko wizualna ale także i użytkowa. Najsłynniejszy Łowca Nagród galaktyki ma być bowiem przedstawicielem nowego typu jednostki, czyli mianowicie „Operative”.

Jak nowe dodatki wpłyną na rozwój i dynamikę Legionu? Dowiemy się już za kilka miesięcy.

Zapowiedzi #2 (SW: Imperial Assault)

Najpopularniejszy wydawca gier SW może i jest skupiony na Legionie i promowaniu drugiej edycji X-Winga, jednak nie zapomina również o graczach mniej popularnych systemów, w tym przypadku Imperium Atakuje. Zapowiedź raczej nie powala przepychem, nowy produkt to zaledwie kolejna mata do gry, jednak bezpośrednio związana z nadchodzącymi dodatkami. Zorientowane będą one wokół tematyki konfliktu na Lothal, tak więc Lothal Wastes Skirmish Map stanowić będzie idealne tło dla rozgrywek z udziałem naszych ulubionych bohaterów serii Star Wars: Rebels.

Która z tych nowości i zapowiedzi cieszy was najbardziej?

 

Źródło: link.