Ujawnione wczoraj okładki Vanity Fair były zaledwie wstępem. Dziś zobaczyliśmy znacznie więcej zdjęć autorstwa bezbłędnej Annie Leibovitz, ale także poznaliśmy kilka bardzo ciekawych informacji na temat nadchodzącego filmu.

/Poniższe informacje oraz zdjęcia zawierają SPOILERY, także czytacie dalej na własną odpowiedzialność./

Oto najciekawsze informacje, które zdradził reżyser Rian Johnson lub gwiazdy The Last Jedi:

 • Potwierdzono, że Ahch-To jest miejscem, gdzie znajdowała się pierwsza świątynia Jedi. Co ciekawe, Luke nie przebywał na planecie sam. Nad świątynią wraz z nim czuwała rasa stworzeń wywodzących się z Ahch-To. Rian Johnson nie powiedział o nich nic, poza tym, że nie są to Ewoki.
 • W filmie zawarte są oczywiście elementy szkolenia Rey przez Luke’a, ale ponoć „nie są one takie, jak może nam się wydawać”.
 • Wiemy już, że Rose (postać grana przez Kelly Marie Tran) nazywa się Tico, a także, że ma siostrę imieniem Paige (graną przez wywodzącą się z Wietnamu aktorkę Veronicę Ngo). Paige jest strzelcem we flocie Ruchu Oporu.

  Veronica Ngo

 • Potwierdzono także i po raz pierwszy zaprezentowano postacie grane przez Benicio del Toro oraz Laurę Dern. Pierwsza z nich, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, jest szemranym gościem noszącym się na czarno i nazywanym (przynajmniej na planie) DJ. Reżyser Rian Johnson zapewnia, że nie bez powodu jest on tak nazywany. W przypadku drugiej postaci wcześniejsze przecieki także się potwierdziły i jest to różowowłosa vice admirał Ruchu Oporu – Amilyn Holdo.
 • Jednak najistotniejszą, nową postacią będzie wspomniana już Rose. Faktycznie będzie ona uczestniczyć wraz z Finnem w misji infiltrowania Najwyższego Porządku, która zawiedzie bohaterów między innymi na Canto Bight.
 • Miasto-kasyno to kolejna informacja, która doczekała się swego potwierdzenia. Reżyser porównał je to Monte Carlo z nutką bondowskiego klimatu. Tam też zobaczyć będziemy mogli szerokie spektrum gatunków obcych oraz innych osobliwych stworzeń.
 • Sporo miejsca poświęcono też oczywiście Carrie Fisher. Okazuje się, że tak jak Han był jedną z centralnych postaci Przebudzenia Mocy, a Luke Ostatnich Jedi, tak do Lei należeć miał Epizod IX. Oczywiście, i niestety, plany te ulec musiały zmianie.
 • Tym niemniej Lei w The Last Jedi odgrywa znacznie większą rolę, niż w poprzednim Epizodzie. Pojawia się na przykład scena, w której policzkuje Poe Damerona.
 • Raz jeszcze potwierdzono także, że studio nie ma w planach odtwarzania postaci Generał Organy przy użyciu techniki CGI.

To chyba najważniejsze informacje, ale że artykuł Vanity Fair jest naprawdę świetny, zachęcamy do przeczytania go w całości.

A oto zapowiadane zdjęcia genialnej Annie Leibovitz: