Ostatnio starwarsowe doniesienia zdominowała Hantologia, ale na szczęście koniec z tym, bowiem dziś mamy kilka nowości związanych z The Last Jedi.

The Last Jedi na okładkach Vanity Fair

Na początek szybki rzut oka na cztery okładki magazynu Vanity Fair poświęcone najnowszemu filmowi spod znaku Star Wars:

Co na nich widzimy? Przede wszystkim Phasmę bez hełmu! Przy okazji zapowiedzi komiksowych (a może to były książkowe?) przygód Phasmy sugerowano, że pod hełmem jej twarz nie jest poraniona czy pokryta bliznami, ale najwyraźniej nic z tych rzeczy nie ma miejsca. Widzimy też jej nową broń, o której już kiedyś pisaliśmy.

Widzimy też, że Leia w żałobie wygląda bardziej elegancko i dostojnie, niż kiedykolwiek wcześniej.

Epicka walka w The Last Jedi

/Poniższe informacje, to zaledwie niepotwierdzone plotki i spekulacje, jednak jeśli okażą się prawdziwe, będą one dużym SPOILEREM, także dalej czytacie na własną odpowiedzialność./

Ciekawe informacje najpłynęły też od YouTubera Mike’a Zerocha.

Jakiś czas temu pisaliśmy o rzekomym opisie teasera czy trailera do The Last Jedi. Ostatecznie zupełnie nie pokrywało się to z tym, co zobaczyliśmy podczas Star Wars Celebration w Orlando. Jednak oficjalny teaser w żaden sposób nie wykluczał niczego, co w opisie mogliśmy przeczytać.

Wspomniano tam, że Phasmę czekać może konfrontacja z samym Lukiem Skywalkerem. Jak się jednak okazuje, może nie by to jedyna, epicka walką, którą stoczy pani kapitan w nadchodzącym filmie. Jeśli wierzyć Mike’owi, także Finn ma stanąć na przeciw odgrywanej przez Gwendoline Christie postaci. Co ciekawe, kapitan Phasma ma być podczas tej walki bez hełmu. Można się domyślać, że straci go podczas potyczki, bowiem wiemy jak żarliwą zwolenniczką nakryć głowy jest ta postać. Pamiętamy doskonale reprymendę, jakiej udzieliła FN-2187 za zdjęcie hełmu. Byłoby interesujące, gdyby teraz właśnie on, już jako Finn, pozbawił jej hełmu.

Ale czy „Zdrajca”, który nie miał większych szans z walce z szeregowym szturmowcem FN-2199 (vel TR-8R), będzie miał jakiekolwiek szanse z szefową wszystkich szefów, a przynajmniej szefową wszystkich szturmowców? Tym bardziej, że Phasma z pewnością nie zapomniała wycieczki do zgniatarki śmieci, którą Finn jej zafundował.

Tak czy inaczej, jedynie czas pokaże, na ile potwierdzą się powyższe plotki. Jedno jest pewne – fajnie byłoby zobaczyć w końcu Phasmę bez hełmu, nie uważacie?