Najbardziej prestiżowe nagrody filmowe za rok 2017 rozdane! Na uroczystej 75 gali Złotych Globów, poprowadzonej przez Setha Meyersa, zebrali się aktorzy, producenci, scenarzyści oraz reżyserzy każdej większej produkcji kinowo-telewizyjnej minionego roku. Najwięcej statuetek zebrał film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri„, a w domenie kina domowego taka sama ilość statuetek trafiła na konto „Wielkich Kłamstewek„, hitowej produkcji HBO. Wśród laureatów nie zabrakło oczywiście aktorów związanych z Gwiezdnymi Wojnami, których nawet mała rola na zawsze wiąże ze światem z odległej galaktyki.

Ewan i Laura świętują

Laura Dern, świetna wice admirał Holdo z najnowszego filmu gwiezdnej sagi „Ostatni Jedi”, otrzymała nagrodę w kategorii — najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym. Doceniona została jej rola w serialu „Wielkie Kłamstewska„, produkcji HBO, gdzie zagrała postać Renaty Klein. Jest to już jej czwarty Złoty Glob. Ostatni zdobyła w 2012 roku za Iluminację.

Ewan McGregor, kultowy i chyba najbardziej lubiany przez fanów bohater Obi-Wan Kenobi, nagrodę Złotego Globu otrzymał w kategorii — najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym. Nagrodzony został za rolę Raya/Emmita Stussy, główną postać trzeciego sezonu Fargo. Jest to jego trzecia nominacja do Złotego Globu i pierwsza, którą udało mu się wygrać. Liczymy, że kolejne nagrody będą za rolę w filmie Kenobi!

Ewan, co z tym Kenobim?

A skoro już o Kenobim mowa, podczas rozmowy za kulisami Ewan odniósł się do pytania dziennikarza o możliwość powrotu do roli mistrza Kenobiego. Rozmowy się toczą, zrobiłby to chętnie, ale na razie sam za wiele nie wie. Konferencję możecie obejrzeć poniżej.

Gratulujemy wszystkim laureatom Złotych Globów 2018, a szczególnie tym związanym z Gwiezdnymi Wojnami. Moc jest w nich silna!

Źródło: link.