Ma najważniejszą nową rolę w filmie i co ironiczne, grana jest przez najmniejszą aktorkę.

Tak Rian Johnson przedstawił kolejną istotną dla fabuły „Ostatniego Jedi” postać, czyli Rose, graną przez Kelly Marie Tran.

Jest członkinią Ruchu Oporu, gdzie zajmuje się obsługą techniczną. Nie mogę się doczekać, aż ją poznacie.

Tak przedstawiła się sama Tran. Aktorka wcześniej znana głównie z niedużych produkcji komediowych oraz seriali weszła w świat poważnego super kina i pytaniem jest, jak sobie tam poradzi. O obecności Kelly w obsadzie pisaliśmy już tutaj starwars.pl/obsada-last-jedi.

Postać Rose narodziła się z założenia, że każdy z nas mógłby stawić czoła niezwykłym okolicznościom i stać się bohaterem. Nie jest ona żołnierzem. Nie szuka sposobności do tego, by zostać bohaterem, ale to się zmienia, gdy zostaje wciągnięta do ważnej misji z Finnem.

Dalej opisuje Rose reżyser Rian Johnson.

Co wiemy o roli Tran w kontekście fabuły? Z informacji, które od jakiegoś czasu krążą już w sieci, możemy dowiedzieć się, że Finn wyrusza na tajną misję, gdzie ma zinfiltrować superniszczyciel Najwyższego Porządku. Towarzyszy mu właśnie Rose, a ich misją ma być uszkodzenie okrętu, który unosi się na orbicie czerwono-śnieżnej (lub czerwono-solnej) planety Crait. O tych informacjach pisaliśmy tutaj starwars.pl/the-last-jedi-teaser.

Co można o niej powiedzieć jeszcze ciekawego? Jej powiązanie z Finnem nie jest przypadkowe. On również był mało znaczonym trybikiem w maszynie Najwyższego Porządku, który dzięki swojej determinacji, ale i zbiegom okoliczności został bohaterem. Co więcej, podobne jak Rose, on również zajmował się obsługą techniczną oraz konserwacją. Przesłaniem nowej trylogii jest widać myśl, że każdy z nas w głębi jest bohaterem i musimy jedynie go w sobie odnaleźć.

Internet oszalał na punkcie Rose. Reakcja była zdumiewająca jak na postać, o której tak niewiele wiemy. Na twitterze oraz innych mediach społecznościowych pojawiały się komentarze fanów o tym, że już zakochali się w tej postaci i jest to ich najbardziej ulubiony „pracownik Ruchu Oporu” czy jak to niektórzy ujęli „sprzątaczka Ruchu Oporu”.

Poniżej kilka przykładów reakcji fanów na prezentację Rose: