Już tylko sześć miesięcy dzieli nas od najbardziej oczekiwanej premiery tego roku. Ostatni Jedi trafi do kin 14 grudnia, nic więc dziwnego, że kampania promocyjna filmu powoli nabiera tempa. Do tej pory otrzymaliśmy tylko jedną zajawkę i kilka grafik promocyjnych, ale wkrótce może się to zmienić.

Kilka dni temu na portalu BBFC został zaklasyfikowany „Zwiastun B” Epizodu VIII. Otrzymał on kategorię PG i ma 91 sekund, czyli jest krótszy od pierwszej zajawki, która trwała nieco ponad dwie minuty. Można zatem przypuszczać, że będzie to teaser pokazujący jedynie zlepek ujęć bez większego składu i narracji. Niestety nie wiadomo nic o tym, kiedy zwiastun miałby zadebiutować.

nowy zwiastun ostatniego jedi

Pierwszą z potencjalnych dat jest termin 14-16 lipca. Wtedy odbywać się będzie impreza organizowana przez Disneya – D23 Expo. To dosyć oczywisty wybór, biorąc pod uwagę, że Gwiezdne Wojny od 2012 roku należą do disneyowskiej rodziny. Drugą najbardziej prawdopodobną datą jest 20-23 lipca, czyli niecały tydzień po D23. W tym terminie odbywać się będzie jeden z największych konwentów na świecie – San Diego Comic-Con. Dwa lata temu podczas tej imprezy zaprezentowano co prawda nie zwiastun, ale materiał zakulisowy z Przebudzenia Mocy, więc być może i tym razem otrzymamy jakąś zajawkę nadchodzącego gwiezdnowojennego filmu. Jedno jest pewne – skoro zwiastun został już zaklasyfikowany, to otrzymamy go już bardzo niedługo. My już zacieramy ręce i nie możemy doczekać się analizowania kolejnego materiału klatka po klatce.