Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na listopad oraz grudzień, a teraz zdradzamy komiksowe plany na grudzień 2018 roku! Komiksy Star Wars na styczeń 2019 to kolejne numery serii Star Wars oraz Doctor Aphra, sporo Hana Solo oraz kolejne zeszyty maxi serii Age of Republic.

2 stycznia

Star Wars: Age of Republic – Obi-Wan Kenobi #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Republic – Obi-Wan Kenobi #1

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Cory Smith

Okładka: Paolo Rivera

Oficjalny opis: Spełniając ostatnie życzenie swojego mistrza, Obi-Wan przyjął Anakina Skywalkera na swojego ucznia. Pytanie tylko, czy misja ze swym młodym padawanem u boku zbliży ich do siebie, czy też ich od siebie oddali? No i kto jeszcze poszukuje starożytnego holokronu będącego ich misją?

Han Solo – Imperial Cadet #3 (z 5)

Okładka komiksu Han Solo – Imperial Cadet #3

Scenariusz: Robbie Thompson

Rysunki: Leonard Kirk

Okładka: David Nakayama

Oficjalny opis: Han Solo zostaje zdegradowany za niesubordynację i pociąga swoich kolegów za sobą. Teraz, zamiast latać myśliwcami TIE, latają kobylastym transportowcem. Umiejętności Hana sprawiają, że zaoszczędzają mnóstwo czasu, dzięki czemu mogą zatrzymać się w kasynie na zasłużony odpoczynek. Ale inni kadeci szybko przekonują się, że Imperium nie sankcjonowało ich małych wakacji i dzięki Hanowi stali się dezerterami.

9 stycznia

Star Wars #59

Okładka komiksu Star Wars #59

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Jamal Campbell

Oficjalny opis: Luke, Leia i Han pozostają uwięzieni na odizolowanym księżycu Hubin, a tym samem z dala od walki przeciwko Imperium. Ale kto powiedział, że oni w ogóle chcą go opuszczać? Ale ich mimowolna kryjówka może nie być tak dobra, szczególnie jeśli tropem naszych rebeliantów idą starzy wrogowie.

Star Wars: Age of Republic – Jango Fett #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Republic – Jango Fett #1

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Luke Ross

Okładka: Paolo Rivera

Oficjalny opis: Reputacja najlepszego łowcy nagród w galaktyce wyprzedza Jango Fetta, gdy dołącza do ekipy pracującej nad zdawałoby się, prostą robotą. Ale chwileczkę, czy jest z nim dziecko? Czy inni łowcy nagród będą na tyle nierozważni, by zdradzić Jango i jego syna Bobę Fetta?

16 stycznia

Star Wars: Age of Republic Special #1

Okładka komiksu Star Wars: Age of Republic Special #1

Scenariusz: Ethan Sacks, Jody Houser, Marc Guggenheim, Chip Zdarsky

Rysunki: Carlos Gomez, Paolo Villanelli, Caspar Wijngaard i inni

Okładka: Rod Reis

Oficjalny opis: Najwspanialsi bohaterowie Republiki i najniebezpieczniejsi złoczyńcy… oraz wszyscy pomiędzy.

Cztery kreatywne zespoły. Cztery historie prezentujące ulubionych bohaterów, a wśród nich Mace Windu, Asajj Ventress, Kapitan Rex oraz Jar Jar Binks.

23 stycznia

Star Wars #60

Okładka komiksu Star Wars #60

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Jamal Campbell

Oficjalny opis: Możesz uciec od wszystkich okropności w galaktyce. Ale to nigdy nie trwa długo. Powraca SCAR SQUADRON!

30 stycznia

Solo: A Star Wars Story #4 (z 7)

Okładka komiku Solo: A Star Wars Story #4

Scenariusz: Robert Thompson

Rysunki: Will Silney

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Han, Chewie i Qi’ra mają tylko jedną szansę, by powstrzymać Drydena Vosa przed zabiciem ich. A są nią Lando i L3, którzy mają pomóc w niemożliwym skoku n kopalnie na Kessel. Ale nawet jeśli im się uda, czy Enfys Nest ponownie pokrzyżuje im plany?

Doctor Aphra #28

Okładka komiksu Doctor Aphra #28

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Emilio Laiso

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Mając wyznaczone ogromne nagrody za ich głowy, Doktor Aphra i jej morderczy towarzysz 0-0-0 są ściganie na każdym kroku. Spośród wszystkich prześladowców mogłoby się wydawać, że najgroźniejszymi będą wspierani przez Imperium gliniarze, albo zdegenerowany, nieumarły łowca głów, albo nieulękli pogromcy potworów. Ale najgorsze jest to, że cała populacja może oglądać pościg oczami Triple Zero i każdy ma szansę zgarnąć nagrodę.

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na styczeń 2018 roku. Szczególnie ciekawie zapowiadają się perypetie Hana w akademii, oraz walka Aphry o życie. Ale najlepszą i tak jest powrót SCAR Squadronu! Pozostaje tylko doczekać do stycznia.

Źródło: link.