Nadciąga wojna o Iokath. Siły Sojuszu, Republiki oraz Imperium Sithów przybyły na tajemniczą planetę, gdzie rozpoczął się wyścig o zdobycie superbroni, która całkowicie odróci układ sił w galaktyce. Jako dowódca Sojuszu będziesz zmuszony opowiedzieć się po jednej ze stron i zdobyć wraz z nią potęgę Iokath. Nowa historia zostanie udostępniona wraz z patchem 5.2, który planowany jest na pierwszy tydzień kwietnia, ale jest możliwość, że zagramy w nią już w marcu.

Po przejściu kolejnego etapu historii uzyskamy dostęp do nowej strefy misji tzw. daily zone na Iokath. Można oczekiwać, że tak jak w pozostałych takich miejscach będziemy mieli możliwość zdobywania reputacji, która umożliwi nam dostęp do nowych specjalnych przedmiotów, pojazdów lub dekoracji.

Wraz z wojną powracają najbardziej lojalni towarzysze, czyli Quinn i Elara. W zależności od tego, jakie podejmiemy decyzje, jedno z nich się do nas przyłączy.

Do czasu premiery „Wojny o Iokath” wszyscy gracze otrzymali 250% dopalacz do zdobywanych punktów doświadczenia XP oraz 350% do gromadzonych punktów dowództwa CXP. Dzięki temu możemy szybko rozwinąć nasze postacie, aby być w pełni gotowym na walkę o Iokath.

Z kolejnym etapem historii związana będzie również wyczekiwana od bardzo dawna nowa operacja. Znamy już pierwszego przeciwnika z niej, którym jest Tyth, bóg gniewu z panteonu Zakuul. Tym razem jednak nie dostaniemy całej operacji za jednym razem, a będzie ona wypuszczana w częściach przez cały rok. Z Tythem będziemy mogli zmierzyć się już w kwietniu na poziomie story i weteran, a najwyższy etap trudności zostanie odblokowany wraz z premierą kolejnego przeciwnika z operacji.

Poniżej grafika koncepcyjna przedstawiająca boga gniewu Tytha:

Poniżej grafiki koncepcyjne przedstawiające Iokath:

I jak Wam się podoba?