Firma Fantasy Flight Games ogłosiła niedawno nową falę do bitewnej gry X-Wing, w której pojawią się trzy nowe statki. Czas na powiększenie floty.

Oto jakie pojazdy pojawią się w grze:

  • Auzituck Gunship
  • Scurrg H-6 Bomber
  • TIE Aggressor

To trio nowych statków z pewnością wniesie do gry sporo nowych możliwości. Wysoko zaawansowane bombowce. Myśliwce mogące wykonywać wyspecjalizowane zadania. Podwójne sloty ulepszeń. I bogactwo możliwości, które zachęcą do odkrycia nowych, dynamicznych sposób latania!

Auzituck Gunship

Statek został zaprojektowany przez Appazanna Engineering Works i działał na Kashyyyk, gdzie jego głównym zadaniem było zapobieganie akcjom łowców niewolników. Pilotujący go Wookiee wykorzystywali go później w walce z Imperium. Znany był z dużej siły ognia (trzy podwójne działa laserowe dalekiego zasięgu) oraz wytrzymałości.

W grze X-Wing pojawia się on jako część sił rebelianckich. Posiadać będzie siłę ognia trzy, zwrotności jeden, oraz kadłub o wartości sześć, dodatkowo chroniony przez trzy osłony.

Scurrg H-6 Bomber

Nubian Design Collective stworzyli statek mając na uwadze przede wszystkim uniwersalność. Niszczycielskie uzbrojenie i silne tarcze to nie jedyne, co wyróżnia ten statek. Jest on przy tym niezwykle zwrotny. Ale jak będzie prezentować się w grze?

W tym dodatku pilot, Kapitan Nym, będzie dostępny nie w jednym a dwóch wersjach. Dlatego będzie można wybrać czy chce się latać jako szumowina czy może jako członek Rebelii. Oprócz tego w tym rozszerzeniu dostępne będą również karty ulepszeń, które pozwolą wykorzystać pole bitwy do cna, lub też atakować wrogów salwa za salwą z rakiet i torped.

TIE Aggressor

Zaprojektowany do długich misji, rajdów na łańcuchy dostaw i elastyczności taktycznej. TIE Aggressor z jego zwrotnością może walczyć na bliskim dystansie z innymi statkami, albo polegając na swojej sile ognia atakować z daleka. Piloci tych myśliwców byli specjalnie przeszkoleni, aby w pełni wykorzystywać potencjał tej imperialnej maszyny.

W grze X-Wing TIE Aggressor nadaje imperialnej flocie dużej elastyczności. Jego wszechstronność wynika ze zdolności zamontowania wieżyczki, jak Zsynchronizowane Wieżyczki czy Podwójne Laserowe. Sloty na ulepszenia rakiet jeszcze bardziej zwiększają jego uniwersalność, a pilot będzie mógł wykorzystać to, by zapewnić sobie przewagę montując tam na przykład Nakierowywane Rakiety.

Premiera dodatku została zapowiedziana na drugi kwartał 2017 roku. O premierze w Polsce na razie cisza, ale zapewne nastąpi w tym samym czasie, albo niewiele później co światowe wypuszczenie nowych statków do walki.