Jednym z największy oczekiwań wobec coraz bliższego premiery Battlefront’a II jest ambitna i wciągająca fabuła, jakiej nawet w minimalnej wersji nie otrzymaliśmy z poprzednią grą. Negatywne głosy nie umknęły deweloperowi, firmie DICE, która posłuchała graczy i wraz z nową odsłoną kultowej gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen przygotowała zapowiadającą się ciekawie historię. Dane nam będzie wcielić się w imperialną komandos Iden Versio i włączyć się w ostatni rozdział wojny Imperium Galaktycznego z siłami Nowej Republiki tuż po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci.

Kilka dni temu oglądaliśmy zwiastun w którym John Boyega aka Finn, komentował ogromną zawartość gry, a na sam koniec września otrzymaliśmy dłuższy zwiastun skupiony na stronie fabularnej. Przyjrzyjmy się co nam ujawnia.

Duch Imperatora

Tyran nie żyje, ale na tym nie kończy się jego terror wobec galaktyki. Za pomocą swoich posłańców, droidów Sentiel, Imperator realizuje plan przygotowany na wypadek jego śmierci. Karmazynową postać widzieliśmy już kilkukrotnie w poprzednich zwiastunach, ale w tym konkretnym cała uwaga skupia się na niej. Zapowiada się, że posłaniec odegra kluczową rolę w fabule najnowszej odsłony Battlefront’a i to on niejako będzie kierował imperialną machiną odwetu.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Sentinel to zmodyfikowany droid B1, który rozgłasza wolę Imperatora tam, gdzie wyśle go jego mistrz. Poznaliśmy je już w kanonicznym komiksie Shattered Empire oraz w trylogii Koniec i Początek. Każdy odbiorca przesłania, zmuszony jest zapłacić swoją krwią, aby potwierdzić, że posiada on uprawnienia do poznania wiadomości. Ze zwiastuna już wiemy, że młoda komandos Iden nie posiada tego przywileju, którym cieszy się jednak jej ojciec, wierny do końca admirał Imperium.

Co jest siłą rebelii? Nadzieja, a więc ta, ma zostać ostatecznie zniszczona. Operacja Cinder to ostatni rozkaz, jaki Sentiel otrzymał do przekazania imperialnej admiralicji, a brzmi on tak:

Operacja Cinder ma rozpocząć się natychmiast. Opór. Rebelia. Bunt. To są koncepcje, które nie mogą przetrwać. Jesteś narzędziem, jednym z wielu, za pomocą których ideały te zostaną doszczętnie spalone.

W specjalnym artykule na temat Battlefront’a II na blogu playstation.com producent opisuje fabułę tak:

Posłańcy są droidami, których sam widok wywołuje złe uczucie. Noszą one oblicze zmarłego Palpatine’a, a niektóre z nich wyposażone są w możliwość egzekwowania woli Imperatora nie tylko za pomocą słów, ale też bolesnych czynów. Na początku Star Wars: Battlefront II Posłaniec zapoznaje Iden oraz jej ojca Garricka Versio z przerażającymi instrukcjami misji. Nie chcemy ujawniać wiele więcej na temat tego ważnego momentu fabuły, ale to jasne, że „niezwykła” misja Iden zaprowadzi ją na kurs kolizyjny z ostatnimi życzeniami Imperatora.

Posłańcy są tylko jednym z wielu powiązań fabuły gry z szerokim uniwersum Gwiezdnych Wojen, które pojawią się w kampanii dla pojedynczego gracza. Ze Star Wars: Battlefront II dowiecie się wiele więcej o Iden, jej towarzyszach Delu i Hasku oraz wielu ulubionych postaciach z sagi Gwiezdnych Wojen.

Premiera gry Star Wars Battlefront 2 planowana jest na 17 listopada 2017 roku. W roli wydawcy Electronic Arts, a za produkcję odpowiadają Motive Studios, EA DICE oraz Criterion Games. Gra ukaże się na platformy nowej generacji PS4 i Xbox One oraz komputery osobiste.

Źródło: link.