Dzięki blogowi Świat Star Wars znamy zapowiedzi książkowe Egmontu na marzec 2017.

W marcu zadebiutuje u nas cykl książek młodzieżowych Co kryje Dzika Przestrzeń (org. Adventures in Wild Space). Egmont rozpocznie cykl dwiema książkami – Sidła oraz Gniazdo.

Tytuł: Star Wars. Co kryje Dzika Przestrzeń. Sidła
Opis: W mrocznych czasach dla odległej galaktyki… Milo i Lina Grafowie wyruszają na ratunek rodzicom, którzy zostali porwani przez nikczemnego kapitana Kordę z Imperium Galaktycznego. Czy rodzeństwu uda się wymknąć z sideł zastawionych przez imperialne siły?
Autor: Cavan Scott
Liczba stron: ok. 160
Oprawa: miękka
Format: 129×198 mm
Cena: 14,99 PLN
Data premiery: 1 marca 2017

Tytuł: Star Wars. Co kryje Dzika Przestrzeń. Gniazdo
Opis: W mrocznych czasach dla odległej galaktyki… Rodzice Milo i Liny są w niewoli. Ostatni trop prowadzi rodzeństwo Grafów na nieznany leśny świat, gdzie czeka ich niebezpieczna przygoda. Co Milo i Lina znajdą w gnieździe?
Autor: Tom Huddeleston
Liczba stron: ok.160
Oprawa: miękka
Format: 129×198 mm
Cena: 14,99 PLN
Data premiery: 1 marca 2017

Tytuł: Star Wars Legendy. Z ruin Alderaana
Opis: Komiks Z ruin Alderaana, rozgrywający się w czasach klasycznej trylogii filmowej, to druga opowieść w jednej z ostatnich serii wydawnictwa Dark Horse Comics, zatytułowanej po prostu Star Wars. Rebelianci podejmują wywiadowczą ofensywę, gdy księżniczka Leia wysyła dwóch swoich najlepszych pilotów – Wedge’a Antillesa i Luke’a Skywalkera – by dali się pojmać Imperium! Sama tymczasem szuka nowej bazy dla Sojuszu Rebeliantów. Darth Vader jest jednak czujny… W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Autor: Brian Wood
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Liczba stron: 144
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167×255 mm
Cena: 49,99 PLN
Data premiery: 15 marca 2017

Bardzo interesująco zapowiadają się szczególnie dwie pierwsze pozycje. Wszak książki młodzieżowe ze świata Star Wars nie raz pokazały, że usatysfakcjonować mogą także dorosłego odbiorcę.Także trzymamy kciuki za tę serię.

A wam jak się podobają zapowiedzi Egmontu na marzec?