Pojawiła się właśnie zapowiedź nowej, kanonicznej książki, która opowie o przeszłości znanej z Łotra 1, Jyn Erso. Powieść „Rebel Rising” w szczególności skupić ma się na okresie, który Jyn spędziła „na wychowaniu” u Sawa Gerrery.

książka Jyn Erso

Oto oficjalny opis fabuły:

Kiedy Jyn Erso miała pięć lat, jej matkę zamordowano, a ojca zabrano, by służył Imperium. Ale pomimo utraty rodziców, Jyn nie jest całkiem sama. Saw Gerrera, człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by oprzeć się imperialnej tyranii, zajmuje się Jyn jak własną córką i zapewnia nie tylko dom, ale i umiejętności oraz środki, by sama także stała się buntowniczką.

Jyn staje się oddana nie tylko spawie, ale także swemu przywódcy. Ale walka ramię w ramię z Sawem i jego ludźmi niesie ze sobą liczne niebezpieczeństwa, ale i pytanie, jak daleko Jyn jest w stanie się posunąć, jako jeden z żołnierzy Sawa. Gdy staje w obliczu niewyobrażalnej zdrady, która wywraca jej świat do góry nogami, Jyn będzie musiała zajrzeć w głąb siebie i zdecydować, w co tak naprawdę wierzy… I komu może zaufać.

Rebel Rising, autorstwa Beth Revis będzie powieścią dla tzn. young adult, a zatem skierowana jest teoretycznie do nieco młodszego odbiorcy. Jednak mając w pamięci niezwykle udane Utracone Gwiazdy, czy całkiem niezłą Ahsokę, nie należy się tej kategorii obawiać.

Światowa premiera powieści zapowiedziana jest na 2 maja.