Jako że w poniższym tekście poruszany będzie temat plotek i spekulacji na temat Epizodu 8, pragnę z pełną Mocą powiedzieć…

UWAGA POTENCJALNE SPOILERY!

Mając to z głowy, można przejść do rzeczy. Otóż jakiś czas temu informowaliśmy o plotkach mówiących, że w nadchodzącym Epizodzie obsesja Kylo Rena na punkcie Vadera idzie jeszcze dalej. Syn Hana i Lei jeszcze bardziej próbuje upodobnić się do swego dziadka przywdziewając pelerynę identyczną z tą, w jakiej widywaliśmy legendarnego Lorda Sithów.

Okazuje się, że może nie być to jedyny sposób, w który Kylo Ren próbuje się upodobnić do swego idola. Najwyraźniej Ben pozazdrościł dziadkowi także statku, czyli jego słynnego myśliwca TIE Advanced. Jeśli plotki dostarczone, jak zwykle przez portal MakingStarWars.net, są prawdziwe, w Epizodzie 8 zobaczymy nowy statek Kylo Rena. Będzie to myśliwiec inspirowany pojazdem jego dziadka.

Co ciekawe, wygląd nowego statku ma być bardzo podobny do jednego z koncepcyjnych projektów z Przebudzenia Mocy, który wyglądał tak:

Dodatkowo pojawiła się też informacja, jakoby podczas następnego Piątku Mocy, w sklepach miał być dostępny zestaw LEGO prezentujący Bombowiec TIE Najwyższego Porządku. Jeśli i ta pogłoska okazałaby się prawdziwa, mielibyśmy do czynienia z co najmniej dwoma nowymi myśliwcami w nadchodzącym filmie.

Osobiście mam nadzieję, że tak właśnie będzie, bo zwiększyłoby to szansę na efektowne, kosmiczne starcia. Poza tym chętnie przekonałbym się, jak Kylo Ren radzi sobie za sterami. W końcu jako wnuk Anakina i syn Hana, latanie powinien mieć we krwi. Czyżby nowy, najlepszy pilot w galaktyce, a może będzie musiał uznać wyższość Poe i Rey?