Dzisiejszą garść (garstkę raczej, mówiąc szczerze) informacji o Epizodzie 8 zawdzięczamy niezawodnemu portalowi MakingStarWars.net. Dotyczą one stroju Kylo Rena w nadchodzącym Epizodzie, ale zanim przejdziecie dalej, wiedzcie, że jeśli informacje okażą się prawdziwe, możecie narażać się na SPOILERY! Niewielkie, bo niewielkie, ale jednak SPOILERY!

Mając to z głowy przejść można dalej. Jak wspominaliśmy, rzecz dotyczy stroju Kylo Rena. Jeśli chodzi o maskę, to pozostanie ona bez większych zmian, jednak cała reszta ulec ma niewielkim, acz znaczącym przeróbkom. Jego szata pod płaszczem pozostać ma carna, jednak przypominać ma bardziej to, co nosił Luke w Powrocie Jedi. Czy podobieństwo jest przypadkowe, czy też Kylo świadomie (lub podświadomie) naśladuje styl swego dawnego Mistrza? Tego nie wiemy.

Nie ma natomiast żadnych wątpliwości, że największym idolem i wzorem do naśladowania dla młodego Kylo jest jego dziadek – Darth Vader. W Przebudzeniu Mocy widzieliśmy, że ma on jego częściowo zniszczony hełm. Okazuje się jednak, że może nie być to jedyna pamiątka po dziadku, która znajdzie się w jego posiadaniu. Otóż w Epizodzie 8 peleryna Kylo Rena, ma do złudzenia przypominać tę, którą nosił Darth Vader. Nie do końca wiadomo, czy jest to dokładnie ta sama peleryna, czy też inna, zrobiona na jej podobieństwo.

Tym niemniej widzimy, że Kylo wciąż pragnie być taki, jak dziadek i, przynajmniej w kwestii image’u, jest tego coraz bliższy.