Pamiętacie, gdy jakiś czas temu pisaliśmy Wam o nowej grze na urządzenia mobilne – Star Wars: Battlegrounds, w której na żywo pojedynkować możemy się z przeciwnikami z całego świata? Udało się nam nawet zrecenzować jej pełną wersję, choć gra dostępna była teoretycznie tylko w Australii i Singapurze.

Od tamtej pory gra została przemianowana na Force Arena, a także wprowadzono w niej kilka pomniejszych zmian (na których gra dużo zyskała). A od dziś (właściwie od wczoraj od późnego wieczora) jest ona dostępna dla wszystkich!

A zatem co, poza nazwą, zmieniło się w grze, od czasu gdy pisaliśmy jej recenzję?

Przede wszystkim nasi liderzy zostali wzbogaceni o zdolności pasywne, które potrafią w nieco większy sposób urozmaicić taktykę. Na uczczenie światowej premiery gry dodanych zostało też sporo nowych liderów i oddziałów, w tym także te, nawiązujące do filmu Rogue One. Po Ciemnej stronie możemy zagrać już nie tylko Vaderem, Imperatorem, Bosskiem, Bobą Fettem czy Dengarem, ale także Dyrektorem Krennickiem, Wielkim Moffem Tarkinem, a także Wielkim Inkwizytorem i Agentem Kallusem znanymi z serialu Star Wars Rebelianci. Jasną stronę reprezentują natomiast Luke, Leia, Han, Lando i Ezra Bridger, a także BAze Malbus, Cassian Andor, Jyn Erso, Bodhi Rook oraz Sabine Wren.

Bardzo ważne jest też to, że nowi liderzy zachęcają do budowania bardziej tematycznych armii. Cassian na przykład premiuje jednostki strzelające, podczas gdy Sabine lubuje się w wysadzaniu wszystkiego co się da. Zabieg ten był bardzo potrzebny, bowiem do niedawna poszczególne armie różniły się głównie poziomami jednostek, a nie ich rodzajami.

Wraz z pojawieniem się nowych jednostek dla obu stron, zostały one też niejako ujednolicone. Do tej pory było tak, że większość jednostek była unikalna i przypisana do jednej tylko strony konfliktu. Teraz większość z nich ma swoich odpowiedników po drugiej stronie barykady. Może to spowodować pojawienie się zbliżonych strategii zarówno dla jasnej, jak i dla ciemnej strony, czego akurat za najlepszy ruch nie uważam.

Do gry dodano również misje. Ich wykonanie (każda z nich składa się z kilku lub kilkunastu mniejszych zadań) pozwala zdobyć karty kolejnych liderów czy unikalnych oddziałów. Z pewnością pomogą one szczególnie graczom początkującym i tym, którzy nie zwykli na mobilne gry wydawać prawdziwych pieniędzy, także jest to kolejna zmiana na duży plus.

Ostatnią rzeczą, o której należy wspomnieć, bo jest nowością, są Gildie. Jak w wielu innych grach, także tutaj gracze mają możliwość skupiać się wokół Liderów gildii i dowodzić, że w jedności siła. Na ten moment nie do końca wiadomo jeszcze, jakie konkretnie korzyści będą wiązały się z przynależnością do gildii, ale ta funkcjonalność na pewno będzie rozwijana. Dlatego też już dziś zapraszamy Was do naszej gildii, która nazywa się starwarspl. Zapraszamy, póki nie stawiamy przed nowymi członkami żadnych wymagań co do poziomu, na jakim się znajdują 😉 Przy okazji zapraszamy też na polską, facebookową grupę dla graczy Force Areny >>, której patronujemy.

Zachęcamy Was też do wypróbowania gry Force Arena, bo jak już uda Wam się oswoić z jej mechaniką i szybkim tempem rozgrywania pojedynków, to dostarczyć może naprawdę sporo frajdy.