Po umiarkowanie udanej grze na urządzenia mobilne – Star Wars: Uprising – która nie tak dawno wyzionęła ducha (pisaliśmy o tym tutaj >>), na horyzoncie pojawiła się nowa pozycja, dla wszystkich tych, którzy z Odległą Galaktyką chcą pozostać w ciągłej styczności.

Star Wars Battlegrounds, bo tak nazywa się nowa produkcja koreańskiej firmy Netmarble Games, da nam możliwość skompletowania i dowodzenia drużyną najbardziej ikonicznych bohaterów Gwiezdnej Sagi. Ze swym oddziałem staniemy na przeciw innych graczy (i ich oddziałów) w epickich starciach w czasie rzeczywistym.

gameplay-2_549b4790

A oto kluczowe elementy, które mają stanowić o sile gry:

  • Bitwy, w których sprzymierzamy się (lub walczymy przeciwko) z innymi graczami na całym globie w trybach 1 na 1, 2 na 2 lub bitwy zbiorowe;
  • Ikoniczne postacie, jak Luke Skywalker, Darth Vader, czy choćby Ezra Bridger, które werbujemy do naszej drużyny;
  • Zdobywamy i ulepszamy kolejnych bohaterów, by stworzyć drużynę idealną (Gotta catch em all???);
  • Ranking zwiększany przez regularne współzawodnictwo, które pozwoli na zdobycie ulepszeń, bohaterów specjalnych i bonusowego sprzętu.

Gra dostępna jest na urządzenia z systemem Android, a także na iPhony i iPady.

gameplay-1_a8755395

Jest tylko jedno ale. Na chwilę obecną gra dostępna jest tylko dla graczy z Australii i Singapuru, ale w nadchodzących tygodniach ma się to zmienić. Także trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością, bo Star Wars Battlegrounds na pewno sprawdzimy. A potem oczywiście zrecenzujemy.