Parę dni temu poznaliśmy plany wydawnicze Uroborosa na nadchodzący rok. Zacznie się on styczniową premierą książki Star Wars. Koniec i Początek. Dług Życia autorstwa Chucka Wendiga, czyli kontynuacji książki Star Wars. Koniec i Początek.

Choć ta ostatnia książka nie spotkała się, delikatnie mówiąc, ze zbyt ciepłym przyjęciem fanów, jej druga część prezentuje się już dużo ciekawiej. A za około dwa miesiące (w USA) zadebiutuje zamykająca całą trylogię powieść Star Wars. Aftermath. Empire’s End. Z tej okazji otrzymaliśmy pierwszy opis fabuły książki Chucka Wendiga.

Oto on (tłumaczenie nieoficjalne, znaczy nasze) – aczkolwiek ostrzegamy, że poniższy opis zawiera SPOILERY książki Star Wars. Koniec i Początek. Dług życia:

Po książkach Star Wars. Koniec i Początek oraz Star Wars. Koniec i Początek. Dług życia, Chuck Wendig daje nam porywające zwieńczenie trylogii z listy bestsellerów New York Timesa, którego akcja rozgrywa się pomiędzy Powrotem Jedi, a Przebudzeniem Mocy.

Gdy ostateczna konfrontacja pomiędzy Nową Republiką, a Imperium zbliża się nieubłaganie, wszystkie oczy zwracają się ku do niedawna zapomnianej planecie Jakku.

Bitwa o Endor złamała Imperium i rozsiała pozostałości ich sił po całej galaktyce. Ale i dla Rebelii, miesiące po wielkim zwycięstwie nie były łatwe. Wciaż raczkująca Nowa Republika stała się celem dewastującego ataku ze strony pozostałości Imperium. W związku z tym nowy rząd zmuszony był zintensyfikować polowanie na ukrytych wrogów.

Za swój udział w okrutnym ataku, Wielka Admirał Rae Sloane jest teraz najbardziej poszukiwanym imperialnym zbrodniarzem wojennym, a była rebeliancka pilotka, Norra Wexley, przywrócona do służby na prośbę Lei, kieruje poszukiwaniami. Ale Norrą kieruje coś więcej, niż tylko lojalność wobec Nowej Republiki. Mąż Norry stał się bezwolną marionetką w zbrodniczym spisku Admirał Sloane, a sama Norra szuka tyleż sprawiedliwości, co zemsty.

Ale sama Sloane także jest kobietą z misją – zdradzona przez Galliusa Raxa tropi go aż po jałowe pustkowia Jakku. Jako osoba stojąca za imperialnym atakiem, Rax poprowadził Imperium do momentu, w którym ważą się jego losy. Charyzmatyczny strateg zebrał wokół siebie pozostałości imperialnej potęgi, by wcielić w życie ostateczny plan Imperatora Palpatine’a. Kiedy imperialna flota stacjonuje na orbicie Jakku, armada republikańskich myśliwców zmierza w jej kierunku, by dokończyć to, co rozpoczęła Bitwa o Endor. A Norra i jej drużyna znajdują się w samym środku konfliktu, który poruszy niebo i ziemię. W końcu też zdecydują się losy galaktyki.

Światowa premiera powieści zapowiedziana jest na 21 lutego 2017. W Polsce Star Wars. Aftermath. Empire’s End, czy jak kto woli Star Wars. Koniec i Początek. Koniec Imperium (bo to prawdopodobny, polski tytuł powieści) zapowiedziany jest na wrzesień 2017.