Po wczorajszym wysypie informacji związanych z najróżniejszymi zabawkami i artykułami związanymi z Rogue One, firma Fantasy Flight Game nie chciała najwyraźniej być gorsza i zaprezentowała uzupełnienie zapowiedzianej wcześniej, 10. fali dodatków do gry X-wing, czyli U-winga oraz TIE Strikera.

U-wing Expansion Pack

W nim znajdziecie nie tylko nową,dużą figurkę dla Rebelii, ale jako że wyobraża ona statek służący do transportu oddziałów, także sporo dodatkowego dobra. Na dodatek składają się bowiem 4 karty statku, a także aż 14 kart ulepszeń, w tym załoganci w postaci Jyn Erso, Cassiana Andora, czy innych bohaterów Rogue One.

swx62_spread

Co do samego statku, to jego sporą zaletą są dwa miejsca dla załogi, a także bardzo ciekawa karta tytułu, ale oczywiście o jego zaletach najlepiej będzie przekonać się „siadając za jego sterami”.

TIE Striker Expansion Pack

Okazuje się, że nowy rodzaj myśliwca TIE stworzony został z myślą głównie o walkach w atmosferze, gdzie, dzięki swym oryginalnym skrzydłom, osiągać może zawrotne prędkości, a także odznacza się bardzo dobrą manewrowością. Wszystko to ma oczywiście odzwierciedlenie w jego parametrach i karcie tytułu, która „zmusza” pilotów do wykonywania dodatkowego ruchu w każdej turze.

swx63_spread

Ten dodatek (mała figurka) zawiera aż 6 kart statku, ale zaledwie 3 karty ulepszeń. Tym niemniej coś nam mówi, że TIE Striker znajdzie wielu fanów, choćby dlatego, że prezentuje się naprawdę świetnie.

A Wam jak podobają się najnowsze dodatki do X-winga?