Jak wiadomo sceny wycięte nawet z rozszerzonej edycji filmu to coś co fani lubią najbardziej. Pozostaje jeszcze fakt, dlaczego ktoś postanowił nie umieszczać danej sceny w filmie? Wycięte fragmenty dotyczyły również pierwszej trylogii Gwiezdnych Wojen.

Dzisiaj pobawię się w archeologa i przedstawię wam osiem najlepszych wyciętych scen z oryginalnej trylogii, wybranych przez użytkownika serwisu YouTube, WhatCulture.

8. Burza piaskowa – na początku Powrotu Jedi znajdujemy się na Tatooine. Po brawurowej akcji ratowania Hana Solo, bohaterowie muszą przecież jakoś wrócić na Sokoła Milenium, aby wydostać się z tej piaszczystej planety. Wtedy to mieliśmy po raz pierwszy ujrzeć ten ikoniczny statek, co prawda zamazany za piaskową burzą, ale nadal rozpoznawalny. Ale Lucas wyciął tą scenę z końcowej wersji filmu.

7. Więcej rebelianckich szumowin! – kto nie kojarzy szturmu na generator tarczy drugiej Gwiazdy Śmierci? Wszyscy. Oczywiście załączone są (jak autor filmu wspomniał) cudowna scena jak Han Solo załatwia jednego z oficerów rzucając w niego torbą pełnych wybuchowych materiałów i zwieńczeniem szturmu przez pojawienie się większej liczby szturmowców. Ale samo zdobycie generatora trwało o wiele dłużej, co nie zostało pokazane w Powrocie Jedi.

6. Luke i Biggs – wszyscy zauważyli w Nowej Nadziei, że przecież ta dwójka się zna! Czyż nie? W filmie miała być zawarta scena rozmowy między tą dwójką. Jeszcze na Tatooine, kiedy to Biggs

5. Lanisterowie w Imperium Kontratakuje – pocałunek, który otrzymał Luke od Lei po mroźnej nocy w Taun Taunie nie miał być jedyny. Miało być więcej pocałunków i flirtowania, ale w ostatecznej wersji znalazł się tylko jeden. End of Incest.

4. Han Playboy – oryginalnie w kantynie Mos Eisley Han Solo nie miał być sam ,ale z towarzyszką. Podczas kiedy Luke jest zaczepiany przy barze i grożą mu, aż musi ratować go Obi-Wan, przemytnik miał całować się z przedstawicielką galaktycznej płci pięknej i tylko na chwilę zwrócić uwagę na zamieszanie ,aby wrócić do przerwanej czynności. Ale nawet po zmianie poprzez dołożenie mnóstwa CGI do starej trylogii Luca nie zdecydował się pokazać tej wersji Hana.

3. Wampa wita w Bazie Echo – niestety nie zobaczymy tego w Imperium Kontratakuje, a to bardzo zacna scena. Przed ewakuacją widzielibyśmy jak C-3PO zdziera z pewnego przejścia informację, żeby nie otwierać drzwi. Jeden ze szturmowców otwiera i przyjazna Wampa zabiera go poprzytulać, a kolejny w linii szturmowiec po prostu zamyka drzwi. Wampa zyskała przyjaciela do przytulania, uroczo, nie?

2. Kryzys w Imperium – kojarzycie oficera, który wita Dartha Vadera na drugiej Gwieździe Śmierci? W wyciętych scenach występował on również w ciekawych sytuacjach. Np. stanął przeciw Vaderowi i nie pozwolił mu widzieć się z Imperatorem (głupota, wiecie chyba co z nim zrobił Darth), drugi raz natomiast widzielibyśmy go, gdy zdecydował się wysadzić Endor, poświęcając jednostki Imperium, które na nim się znajdują.

1. Budowa miecza świetlnego – w wyciętych scenach Powrotu Jedi moglibyśmy zauważyć (o ile Lucas by nie usunął sceny) jak Luke buduje swój nowy miecz świetlny, co dodatkowo ma ciekawą otoczkę fabularną. Ale nie, nie zobaczycie tego!

Znaliście już te sceny? Dajcie znać w komentarzach! Poniżej znajdziecie pełen film z listą ośmiu najlepszych wyciętych scen z oryginalnej trylogii. A jako bonus dodatkowo film z wyciętymi scenami z Powrotu Jedi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=y1qyXxLIXLw