Artysta Oscar Carlen, który pracuje nad oprawą graficzną dodatku Gwiazda Śmierci do Star Wars Battlefront został dzisiaj zapytany na Twitterze o datę ukończenia prac nad DLC. W odpowiedzi napisał:

Muszę podwoić moje wysiłki, nawet jeżeli nie wolno mi pracować w niedzielę. Trzeba się pospieszyć, jeżeli Imperator ma być szczęśliwy.

Oscar został zaprzęgnięty do tego zadania niedawno, bardzo niedawno. Jednak jaki to wszystko ma związek z datą premiery „Gwiazdy”? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w wypowiedzi Dennisa Brannvalla – człowieka odpowiedzialnego za wygląd DLC „Zewnętrzne Rubieże”:

Zawsze jest ktoś, kto przychodzi pod koniec prac, bo musi być to skończone szybko. Przychodzi więc bardzo późno, pracuje bardzo wytrwale i bardzo szybko, ale efekty zapierają dech w piersiach.

Wywnioskować z tego można, iż prace są na ostatniej prostej. W przekonaniu tym utwierdził nas amerykański portal o Battlefroncie, który opublikował post, w treści którego zawarta była data 20 września. Jest to podobno potwierdzona data, ale nie wiadomo, czy to dzień, kiedy DLC będzie dla wszystkich, czy dla posiadaczy Przepustki Sezonowej, czyli dwa tygodnie wcześniej, niż gracze bez przepustki. O wszystkich nowościach informować będziemy na bieżąco, a póki co niech Moc będzie z Wami! 🙂