Wraz z długo oczekiwaną premierą 3. sezonu Rebeliantów (naszą recenzję pierwszych odcinków przeczytać możecie tu >>) nadeszła niespodziewana, a dla wielu i szokująca informacja – Dave Filoni nie jest już reżyserem nadzorującym (supervising director) serialu!

Nie oznacza to bynajmniej, że nie pracuje on już nad serialem, czy tym bardziej, że został zwolniony. Od tej pory będzie on piastował stanowisko producenta wykonawczego Rebeliantów i nadzorował całą produkcję. Jego miejsce jako reżysera nadzorującego zajął Justin Ridge. Nie jest to oczywiście człowiek znikąd, bowiem od lat pracuje nad animacjami w uniwersum Star Wars reżyserując wiele odcinków serialu Wojny Klonów oraz Rebelianci.

Bardzo ciekawe rzeczy mogliśmy też przeczytać w oficjalnym oświadczeniu, w którym Lucasfilm stwierdził, że rzeczona zmiana oznacza, że, wbrew temu, co sądzić mogła część fanów, Dave Filoni będzie miał teraz jeszcze większy wpływ na kierunek fabularnego rozwoju produkcji animowanych, a jednocześnie pozwoli mu ona pracować nad nowym animowanym projektem.

Nie było to jeszcze w pełni oficjalne potwierdzenie prac nad nowym serialem animowanym (o którym pisaliśmy tutaj >>), jednak na tym etapie każdy już chyba może dodać dwa do dwóch, a spekulacje (i koncert życzeń) na temat fabuły nadchodzącej produkcji czas zacząć!