Poprzednio przybliżając Wam nadchodzące dodatki do gry X-wing Miniatures skupialiśmy się na rebelianckich myśliwcach ARC-170, tym razem Fantasy Flight Games uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie nowych statków Imperium, czyli myśliwców TIE sił specjalnych Najwyższego Porządku.

swx54_layout

To kolejne po ARC-170 myśliwce, które mają pomocnicze pole rażenia, jednak o ile rebelianckie statki potrafiły zwiększać celność strzałów z owego pola, myśliwce TIE najwięcej zyskać mogą, gdy są w stanie skorzystać z obu pól rażenia.

Potencjalne dodatkowe ataki mogą stanowić ogromną przewagę na polu walki, jednak by móc z nich skorzystać, gracz będzie musiał wykazać się nie lada umiejętnościami, doświadczeniem i instynktem, a czasami po prostu szczęściem.

swx54_d2_range1doublearc

Sprawia to, że myśliwce TIE sił specjalnych Najwyższego Porządku mogą nie być najczęstszym wyborem dla Imperium, jednak w rękach wprawnego gracza będą z pewnością śmiercionośnymi maszynami. Tym bardziej, że i ich piloci wydają się mieć duży potencjał:

swx54-quickdraw

Quickdraw zapewnia dodatkowy atak, gdy pierwszy raz w turze traci punkt osłon, co sprawia, że pożałować można każdy, kto próbuje ją wyeliminować. Trzeba jednak pamiętać, że dodatkowy atak wywoła każda utrata osłon, nie tylko w wyniku wrogiego ostrzału , ale także „przelotem” przez asteroidę. Otwiera to naprawdę ciekawe opcje i sprawia, że Quickdraw „polować” będzie nie tylko na wroga, ale i asteroidy.

 

 

 

 

swx54-backdraft

Backdraft z kolei to bardzo osobliwy przypadek pilota, który najgroźniejszy jest dla statków, które są za nim, w jego pomocniczym polu rażenia, bowiem kiedykolwiek go używa, dodaje jedno trafienie krytyczne. Zresztą twórcy nie ukrywają, że cała Fala IX kręci się wokół najlepszego wykorzystania pól rażenia, zarówno głównych, jak i pomocniczych. Bakcdraft jest tutaj jednym z dziwniejszych, ale i potencjalnie kluczowych fragmentów układanki.

 

 

 

 

Zresztą także z asteroidami może być niemało zabawy i jak nigdy mogą się one stać kluczowym elementem rozgrywki. Wykorzystać je może nie będzie łatwo, ale wystarczy nawet jeden taki przypadek, by przechylić szalę zwycięstwa.

Jak widzicie, dziewiąta fala zapowiada się arcyciekawie, i pewnie wielu graczy czeka na nią z niecierpliwością. Niestety dokładna data premiery nie została jeszcze zdradzona, wiemy jedynie tyle, że zadebiutuje ona w trzecim kwartale tego roku. Na szczęście polska edycja wydawana przez Galaktę ukarze się niemal jednocześnie z edycją amerykańską.