W tym cyklu przybliżamy Wam najciekawsze gry (nie tylko video) rozgrywające się w uniwersum Star Wars. Teksty te przeznaczone są raczej dla osób, które z danymi grami miały kontakt niewielki, lub żaden, ale do lektury zapraszamy oczywiście każdego. Tym razem jest to…

Star Wars: Galaxy of Hereos to produkcja na urządzenia przenośne od firmy Capital Games pod szyldem EA. Jest to typowa gra strategiczna, gdzie musimy jedynie skompletować drużynę i walczyć z naszymi przeciwnikami. Spodobać się ona może zarówno fanom, jak i osobom z Gwiezdną Sagą niemającą wcześniej wiele do czynienia.

Screenshot_2016-06-15-21-56-21

Ekran widoczny po zalogowaniu

Aczkolwiek jeśli mienicie się fanami Star Wars, jedno w Galaxy of Heros może Wam przeszkadzać i pozostawiać niedosyt, a mianowicie brak fabuły. Jest pozycja stricte strategiczna z gatunku gier „dla zabicia czasu”.

Podstawową formą rozgrywki jest potyczki drużyn złożonych z pięciu postaci. Natomiast wykonując kolejne misje zyskujemy możliwość korzystania z bohaterów, którzy są związani z odpowiednią stroną mocy. Każda z postaci ma przypisane unikatowe zdolności. Choć często są to po prostu zmienione nazwy, to jednak w wielu przypadkach faktycznie posiadają również ataki, których trudno szukać u innych bohaterów. Natomiast duża różnorodność samych postaci pozwala nam coraz bardziej urozmaicać nasze drużyny, oczywiście dopiero po odblokowaniu tychże postaci. Warto też dodać, że swoich ulubieńców znajdują tutaj fani nie tylko Starej i Nowej Trylogii, ale również zwolennicy Przebudzenia Mocy.

Screenshot_2016-06-15-22-02-36

W jednym miejscu możemy przeglądać odblokowane postacie i zarządzać nimi.

Gra skupia się przede wszystkim do wygrywaniu pojedynków z wrogami w trybie grupowym. Wygrywając zyskujemy nie tylko doświadczenie, ale również kredyty i przedmioty, oraz droidy treningowe (znane dobrze z Nowej Nadziei, i pierwszego treningu Luke’a w posługiwaniu się mieczem świetlnym). Wszystko to pozwala nam rozwijać postacie, dzięki czemu możemy stawiać czoła kolejnym, coraz trudniejszym przeciwnikom.

Wraz z podnoszeniem poziomu konta, jak i zdobywaniem coraz lepszego poziomu postaci, odblokowujemy kolejne rozgrywki, które gwarantują nam zdobywanie coraz lepszych nagród. Jedynym utrapieniem gry jest fakt, że odblokowywanie postaci bez wydawania pieniędzy na mikropłatności jest żmudne i zajmuje bardzo dużo czasu.

Screenshot_2016-06-15-21-58-52

Jednym z pól bitewnych jest znana arena na Geonosis.

Podsumowując, gra nadaje się idealnie do tak zwanego „zabicia czasu”, a poprzez swój brak fabuły nie jest zbyt absorbująca. Dla niektórych będzie to jej minus, ja jednak staram się unikać gier, które wymagają im poświęcał zbyt dużo czasu. Galaxy of Heroes to pozycja idealna na przykład na podróż tramwajem, czy innym środkiem lokomocji. W każdym momencie można spauzować rozgrywkę i wrócić do niej nawet po godzinie, bez konieczności przypominania, sobie o co chodziło w zadaniu, bo zawsze chodzi o to samo – pokonanie swoich wrogów.

Gra jest jednak całkowicie darmowa i dostępna na urządzenia z systemem Androi i iOS, a mikropłatności są dobrowolne. Dlatego jeżeli ktoś poszukuje niewymagającej wiele skupienia gry, w której może tworzyć drużyny z postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen i toczyć potyczki, to jest to pozycja obowiązkowa dla niego.

A oto inne „przeglądane” gry: