Wydawnictwo Edelweiss opublikowało właśnie informacje na temat planowanego na styczeń wydawnictwa – „Ilustrowany przewodnik po Rogue One”, a wraz z nim bardzo ciekawe zdjęcia, grafiki i informacje dotyczące filmu.

 

Nie są tam co prawda zdradzane żadne informacje dotyczące fabuły, jednak zdradzają one pewne szczegóły na temat samego filmu i jego bohaterów, dlatego należy potraktować je jako niewielki, ale mimo wszystko

S    P    O    I    L    E    R

Czujcie się zatem ostrzeżeni, bo niniejszym przechodzę do rzeczy.

Dzięki opublikowanym informacjom poznaliśmy między innymi imiona głównych bohaterów, a także w przypadku rebeliantów, ich króciutką charakterystykę.

I tak Jyn Erso (Felicity Jones), której imię i nazwisko poznaliśmy już wcześniej, określana jest jako świetnie wyszkolona żołnierz i wojowniczka.

Diego Luna wcielać się będzie w Kapitana Cassiana Andora, rebelianckiego oficera.

Dzięki technologii motion capture Alan Tudyk powoła do życia postać K250 Enforcer Droid.

Baze to imię postaci Jiang Wena, która określana jest jako zabójca freelancer

Donnie Yen odgrywać będzie rolę Chirruta, uduchowionego wojownika (spiritual warrior).

Bodhi Rook (Riz Ahmed) będzie kolejnym rebelianckim żołnierzem.

Drużynę Rebelii wspomagać będzie także wsześniej nie widziana dwójka obcych – Pao oraz Bistan – określanych jako wprawnych wojowników.

Poznaliśmy też personalia Imperialnego oficera w biały mundurze. Nie jest to niestety Thrawn, a Dyrektor Krennic (Ben Mendelsohn).

Potwierdził się także angaż Spencera Wildinga jako Dartha Vadera oraz fakt, iż głosu ponownie użyczy mu legendarny James Earl Jones.

 

 

 

Powyższe zdjęcia potwierdzają także udział znanych i lubianych myśliwców rebelianckich klasy X-Wing oraz Y-Wing, ale otrzymaliśmy także pierwsze informacje i wizualizacje i nowym myśliwcu rebelianckim – U-Wing, oraz imperialnym – TIE Striker, a także maszynie kroczącej AT-ACT.

 

 

O ile AT-ACT zdaje się niewiele różnić od klasycznego AT-AT, a U-Wing wygląda tak sobie, o tyle TIE Striker, to prawdziwe cudeńko.

A Wam jak się podobają nowe maszyny i postaci?