Na oficjalnej stronie Lego.com pojawił się komplet materiałów na temat dwóch zestawów LEGO Star Wars, które w sprzedaży pojawią się 1 stycznia 2024 roku.

LEGO Star Wars 75372 Zestaw bitewny z żołnierzem armii klonów™ i droidem bojowym™

Pierwszy z zestawów, to pewniak do miana bestsellera, bowiem dostajemy tutaj rozbudowanego battlepacka Klony vs droidy, a w nim aż 9 figurek: 4 clone trooperów (w tym jeden shock trooper), 2 droidy bojowe oraz 3 superdroidy bojowe, których w zestawach LEGO nie widzieliśmy już od dłuższego czasu.

Poza figurkami, jak to w każdym battlepacku, mamy tutaj kilka małych konstrukcji: stanowisko z działkiem i śmigacz (nic specjalnego), STAP (niezły) oraz wyglądającego już całkiem fajnie tri-droida.

A tutaj najważniejsze informacje o zestawie:

Numer zestawu: 75372
Wiek: 7+
Liczba elementów: 215
Minifigurki: Żołnierz-klon z oddziału uderzeniowego, 3x Żołnierz-klon, 3x Superdroid bojowy, 2x Droid bojowy
Cena: 139,99 PLN (cena w oficjalnym sklepie LEGO)

To ile nowych battlepacków planujecie kupic?

LEGO Star Wars 75384 Karmazynowy Jastrząb

Drugo ze styczniowych zestawów zainteresuje już znacznie mniejszą rzeszę fanów, bowiem pochodzi on z serialu dla najmłodszych – Przygody młodych Jedi. Klocki także skierowane są do młodszych fanów, bowiem mają oznaczenie 4+. Idzie za tym stosunkowo niewielka ilość elementów, prosta konstrukcja i niestety dość wysoka cena.

Zestaw ma jednak też zalety, a największą z nich są z pewnością ekskluzywne dla niego minifigurki Nash Durango, jej droida RJ (choć to co najwyżej pół figurki) oraz oczywiście Nubsa (choć niestety jest on znacznie większy, niż powinien być).

Cieszy też fakt, że pomimo niewielkich rozmiarów głównego modelu, udało wygospodarować się w Jastrzębiu dostatecznie dużo przestrzeni, by zmieścił się w nim niewielki śmigacz, co z pewnością będzie dużą frajdą dla Ciebie podczas zabaw.

A tutaj najważniejsze informacje o zestawie:

Numer zestawu: 75384
Wiek: 4+
Liczba elementów: 136
Minifigurki: Nash Durango, Nubs, RJ-83
Cena: 249,99 PLN (cena w oficjalnym sklepie LEGO)

Czy planujecie kupić ten zestaw dla swoich Młodych Jedi, a może jednak dla siebie?

Możecie też być pewni, że recenzje co najmniej dwóch z tych trzech zestawów znajdziecie na starwars.pl, a także naszym kanale YT, gdzie od niedawna regularne recenzujemy zestawy LEGO Star Wars (ale gdzie pojawia się też sporo innych, fajnych materiałów).

Źródło: link.