Dawno nie było ciekawostek, ale że ich ilość jest jednak ograniczona (choć bardzo duża), wyprawy na Zewnętrzne Rubieże Wiedzy nie możemy organizować co tydzień. Tym niemniej dziś mamy dla Was kolejną porcję ciekawostek, a zatem…

light-speed

  1. Kojarzycie scenę z Nowej Nadziei, kiedy to Luke i Leia skoczyli nad przepaścią na Gwieździe Śmierci? Scena była wykonana przez Marka Hamilla i Carrie Fisher, a nie ich dublerów.
  2. Kojarzycie jak Luke mówi, że nic nie widzi w hełmie szturmowca? Tego nie było w scenariuszu, to Hamill narzekał do Forda, kiedy sądził, że kamery nie uwiecznia ich poczynań.
  3. W Imperium Kontratakuje Lucas chciał z rozmachem pokazać maszyny kroczące AT-AT. Planował zbudowanie modelu naturalnych rozmiarów. Ostatecznie niestety nie doszło to do skutku i skończyło się na kręceniu scen z małymi modelami. Trochę szkoda, ale co poradzić.
  4. Przejdźmy teraz do nowej trylogii i klonów. Ich zbroja byłą biała prawda? Niekoniecznie dla klonerów z Kamino, którzy postrzegają kolory w zupełnie innym spektrum.
  5. [UWAGA KOMIKSOWY SPOILER] Pomiędzy Nową Nadzieją, a Imperium Kontratakuje Imperator nakazał inspektorowi Thanoth przebywać blisko i uważać na Vadera. Później został on przez Vadera zabity. Powód? Nazwał go Anakinem.
  6. Dodatkowo między IV i V częścią, Vader stworzył w sekrecie (głównie przez Imperatorem) armię droidów komandosów. Natomiast nazwisko rebelianckiego pilota, który zniszczył pierwszą Gwiazdę Śmierci dostarczył mu… Boba Fett. I to jest kanoniczne! [KONIEC SPOILERÓW]
  7. Jabba pożerał do dziewięciu posiłków dziennie. Mało, prawda?
  8. A na zakończenie coś z legend. Boba Fett (tak, nie zginął w Powrocie Jedi), szkolił dzieci Hana i Lei jak walczyć podczas wojny z Yuuzah Vongami.

boba

To tyle na dzisiaj. Ile z tych ciekawostek znaliście wcześniej? Dajcie znać w komentarzach. Również w komentarzach możecie dać znać, czy wolicie ciekawostki ukazujące się w blokach tematycznym, jak z Sithami i Jedi, czy też ogólny misz-masz?