Na oficjalnej stronie starwars.com pojawiła się zapowiedź nowej powieści, której bohaterem będzie Mace Windu!

The Glass Abyss

Mace Windu i Qui-Gon Jinn nie zawsze się ze sobą zgadzali. Mimo to przyjaźnili się i darzyli się ogromnym szacunkiem. W najnowszej powieści zatytułowanej The Glass Abyss (Szklana otchłań), mistrz Windu uczci pamięć swego druha wyruszając na specjalną misję.

Opublikowana nakładem wydawnictwa Random House Worlds powieść Stevena Barnesa zadebiutuje za oceanem 6 sierpnia. Jej akcja rozgrywać się będzie po śmierci Qui-Gon Jinna, kiedy to Mace otrzymuje pośmiertną wiadomość od swego przyjaciela, która okazuje się początkiem niezwykłej przygody.

A oto oficjalny opis powieści:

Mistrz Jedi Mace Windu udaje się na niebezpieczną, odległą planetę z misją, która wystawia na próbę nawet jego umiejętności – a wszystko po to, aby spełnić ostatnią prośbę Qui-Gona.

Jedi nie mogą się otrząsnąć po nagłej śmierci Qui-Gon Jinna z rąk Sitha. Uczucia mistrza Jedi Mace’a Windu wobec Qui-Gona zawsze były skomplikowane, a śmierć tego ostatniego na pewno nie ułatwiła sprawy. Choć często się ze sobą nie zgadzali, Mace cenił wyjątkową perspektywę Qui-Gona, a ich wspólne oddanie Mocy uczyniło ich sojusznikami. Bez Qui-Gona i jego niekonwencjonalnych poglądów Mace czuje się pozbawiony równowagi.

Rozważając dziedzictwo swojego upadłego przyjaciela, Mace zostaje zaskoczony otrzymaniem ostatniej wiadomości od Qui-Gona, która miała mu zostać dostarczona w przypadku śmierci Qui-Gona. Wiadomość zawiera prośbę o pomoc planecie Metagos na Zewnętrznych Rubieżach.

Wiele lat temu gwałtowny rozbłysk słoneczny przekształcił powierzchnię pustynnej planety w napromieniowane szkło – równie pięknie, co niebezpieczne. Obecnie większość ocalałych mieszkańców żyje pod ziemią, gdzie rywalizujące ze sobą klany walczą o kontrolę nad ograniczonymi zasobami planety. Jako młody Jedi Qui-Gon chronił rolniczy klan Sa’ad przed mniej uczciwymi frakcjami planety. Sa’adowie praktykują sztukę tkania snów, zachowując podczas snu umysły na jawie, aby komunikować się i współistnieć z otaczającymi ich stworzeniami. Qui-Gon obiecał wrócić, gdyby klan kiedykolwiek potrzebował jego pomocy, ale teraz dotrzymanie tej obietnicy spada na Mace’a. Przywódca Sa’ad, KinShan Nightbird, błagał Jedi o pomoc w uwolnieniu Megatos z rąk przestępców, którzy grożą wykorzenieniem stylu życia jej ludu.

Chcąc spełnić ostatnie życzenia Qui-Gona, Mace udaje się do Metagos i infiltruje wrogów Sa’ad. Jednak gdy Mistrz Jedi bada zawiłą sieć powiązać pomiędzy przeciwnikami i sojusznikami, Mace musi nagiąć kodeks Jedi do granic możliwości, co z kolei każe mu kwestionować własne przekonania i związek z samą Mocą.

Oczywiście na razie nie mamy informacji, kiedy powieść ta pojawi się w Polsce, ale mamy nadzieję, że nastąpi to całkiem niedługo po premierze amerykańskiej.

Źródło: link.