Za niecałe dwa tygodnie za oceanem zadebiutuje powieść George’a Manna, The Eye of Darkness, która rozpocznie 3. fazę Wielkiej Republiki. Od końca fazy pierwszej, czyli upadku Latarni Gwiezdny Blask minął rok, a i galaktyczne status quo znacząco się zmieniło. Oczywiście musiało odcisnąć to swoje piętno na bohaterach, którzy przeżyli tragiczne wydarzenia, a oficjalna strona starwars.com uchyliła rąbka tajemnicy i pokazał nam kilka głównych postaci w nowych odsłonach.

Avar Kriss

Avar Kriss to jednak z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych Jedi w galaktyce. Jednak Bohaterka Hetzal jest teraz uwięziona za linią wroga, a jej nowy wygląd jasno pokazuje, jak wiele zmieniło się w życiu Szeryf Latarni Gwiezdny Blask. Kiedy spotykamy ją na początki 3. fazy, znajduje się ona w Strefie Okluzji, gdzie działa pod przykrywką. Wciąż musi też borykać się z poczuciem winy po stracie stacji oraz śmierci Stellana, a także próbuje odpokutować za te rzeczy.

Mimo to, Avar wciąż jest Jedi, którą pamiętamy, nawet jeśli robi wszystko, by to ukryć. Jej nowe szaty mają pomóc ukryć ją nie tylko jej tożsamość, ale także jej ból.

Porter Engle

Słynny Mistrz Jedi, znany także jako Ostrze Bardotty, Porter Engle także powraca. On także utknął w Strefie Okluzji, jednak jego podejście do sprawy jest nieco inne niż w przypadku Avar. Przemieszcza się on z miejsca na miejsce, szukając szczątków starej technologii, która ma pomóc mu w przebiciu się przez Ścianę Burz. Jest zdeterminowany, ale nie traci nadziei.

Oczywiście on także musi ukrywać swoją tożsamość, więc i on postawił na cywilne ubranie, w których niczym nie przypomina już poczciwego i jowialnego Jedi, jakim jawił nam się w 1. fazie Wielkiej Republiki.

Bell Zettifar

Mało kto przeżył chyba tak wiele tragedii, ja były uczeń Lodena Greatstorma. Ale bell i jego czworonożny towarzysz skupieni są tylko na misji, którą sobie wyznaczyli.

Bell jest wściekły na Nihilów, ale też trochę na siebie. Postrzega on porażki Jedi, jako swoje własne. Coraz więcej czasu spędza on patrolując granicę Strefy Okluzji, wyglądając statków Nihilów. Chce on dopaść szczególnie jedną z nich, Melis Shryke, która uosabia wszystko to, czego on w Nihilach tak nienawidzi.

Burryaga

Przez długi czas nie wiedzieliśmy czy Wookiee Jedi imieniem Burryaga przeżył upadek Latarni Gwiezdny Blask. Okazało się jednak, że jego przyjaciel Bell Zettifar zdołał go uratować. A to tym, jak był uwięziony pod powierzchnią oceanu Eiram, Burry po prostu cieszy się że żyje, jest wśród przyjaciół i może robić różnicę.

Jednak Burryaga się zmienił i nie chodzi tylko o jego nowy status rycerza Jedi. Jest nieco starszy, nieco szczuplejszy, a jego strój znacznie lepiej nadaje się do działania w terenie.

Vernestra Rwoh

Mimo tego, że Vernestra była najmłodszą rycerką Jedi swego pokolenia, swoje obowiązki w tym trudnym okresie traktuje ona nad wyraz poważnie. A jej determinacja znajduje odzwierciedlenie w jej nowym wyglądzie. Vern jest dojrzalsza, nie jest już tą młodziutką Jed, którą pamiętamy. Kiedy ją widzimy, wiemy, że jest sobie w stanie sama poradzić. Jest większą twardzielką, niż kiedykolwiek.

Ghirra Starros

Kiedyś senatorka Galaktycznej Republiki, dziś Ghirra Starros jest jedną z Nihilów, aczkolwiek jej transformacja jest bardziej przemyślana, niż innych, którzy dołączając do Nihilów niechlujnie wydrapują sobie ich symbol na zbroi. Jako reprezentantka Nihilów, Ghirra musiał oczywiście mieć maskę, jednak w jej przypadku służy ona bardziej do podkreślenia statusu, niż czegokolwiek innego. Posiada ona też efektowny naszyjnik z Okiem, który idealnie wpisuje się w typowe dla Starrosów wyrafinowanie. Tym niemniej kolorystyka jej strojów jest już bardziej stonowana.

Mimo dołączenia do anarchistów, Ghirra wciąż poszukuję swego rodzaju porządku. Zdaje sobie też sprawę z tego, że jeśli Nihilowie mają przetrwać, muszą stać się czymś innym. Muszą się przekształcić i zorganizować, by zacząć przypominać rząd sprawujący kontrolę nad światami pod ich jurysdykcją.

Marchion Ro

Zwycięstwa, które odniósł jako Oko Nihilów sprawiły, że Marchion Ro stał się jeszcze bardziej arogancki. Jest na szczycie, czuje się jak król, potężny i nietykalny. I to widać w jego wyglądzie, eleganckim i drapieżnym, podkreślającym jego triumfy, ale jednocześnie przebiegłość.

Ale mimo tego, że wygrał, nie znaczy to, że Marchion jest szczęśliwy. Ma wszystko, czego pragnął, ale nie potrafi się tym cieszyć. Przekonał się, że ciężka jest głowa, która nosi koronę, a to sprawia, że przebywanie w jego towarzystwie bywa bardzo niebezpieczne.

Więcej o Wielkiej Republice

A oto inne doniesienia na temat 3. fazy Wielkiej Republiki:

Źródło: link.