Przy okazji wczorajszego The Star Wars Show Ashley Eckstein, aktorka użyczająca swego głosu postaci Ahsoki Tano, ujawniła kilka nowych szczegółów na temat książki Ahsoka, która swoją światową premierę będzie mieć już za kilka dni (11 października).

Pierwsza z informacji, które ujawniła Ashley (która przypomnijmy, będzie także głosem, który usłyszymy na audiobooku Ahsoki) nie jest w sumie zaskoczeniem, bowiem potwierdziła ona tylko, że w książce pojawi się (i zapewne odegra całkiem znaczącą rolę) Bail Organa. Jednak podsumowując i streszczając pokrótce fabułę książki powiedziała już znacznie ciekawsze rzeczy:

Książka opowiada historię Ahsoki zaraz po tym, gdy zakończył się jej udział w Wojnach Klonów. Także akcja rozgrywa się między serialami Wojny Klonów, a Rebelianci, ale znacznie bliżej tego pierwszego, tuż po rozkazie 66 i na długo, zanim Ahsoka staje się rebelianckim agentem znanym jako Fulcrum. W książce jest też mnóstwo smaczków dla fanów. Opowiada też ona, jak Ahsoka zdobyła swoje białe miecze świetlne.

Pełny wywiad z Ashley zobaczyć możecie tutaj:

Polska data premiery książki nie jest jeszcze znana, ale można się domyślać, że ukaże się ona w drugiej połowie 2017 roku.