Dziś garść bardzo interesujących newsów komiksowych.

Pierwszy z nich dotyczy Hana Solo, który otrzyma swoją własną, 5-częściową miniserię, która zadebiutuje już w czerwcu.

Akcja rozgrywać będzie się pomiędzy Nową Nadzieją, a Imperium Kontratakuje. W historii Han, Chewie i oczywiście Sokół dostaną szansę na występ w słynnym gwiezdnym wyścigu Dragon Void Run, o czym ten pierwszy marzył praktycznie od zawsze. Jednak Lei ma dla pary szmuglerów zupełnie inną misję, od której zależeć może przyszłość Sojuszu Rebeliantów.

I ja to kupuję! Tym bardziej, że Marjorie Liu – autorka scenariusza, idealnie trafiła w moją słabość do historii opowiadających o słynnych wyścigach. Aczkolwiek najlepszą częścią miniserii o Hanie i tak okazać się mogą rysunki Marka Brooksa, które na moje oko wyglądają najlepiej spośród wszystkich komiksów nowego kanonu.

Zresztą oceńcie sami:

W dniu dzisiejszym pojawił się też mały zwiastun debiutującego w przyszłym miesiącu tytułu o Poe Dameronie tworzony przez Charlesa Soule (scenariusz) oraz Phila Noto (rysunek). Dla przypomnienia dodam, że akcja rozgrywać będzie się tam przed wydarzeniami znanymi z filmu Przebudzenie Mocy.

Dziś pokazano kilka wariantów okładek numeru pierwszego, a także trzy plansze z samego komiksu. Być może najważniejszą jest jednak plansza z dodatkowej historii skupiającej się na BB-8, na której to widzimy rebelianckiego pilota, najprawdopodobniej właśnie Poe, który wydaje się być zafascynowany, lub nawet zakochany w rebelianckim techniki płci pięknej. Jeśli faktycznie by tak było, mogłoby obalać to teorie na temat homoseksualnym zabarwieniu przyjaźni Poe i Finna. No ale to już czas pokaże, a tymczasem oto wspomniane warianty okładek oraz komiskowe plansze:

 

 

 

 

 

 

I jak Wam się podobają komiksowe zapowiedzi?