Nowa seria komiksowa Star Wars Adventures obejmująca wszystkie ery z uniwersum Gwiezdnych Wojen będzie mieć premierę już we wrześniu. Jednak uczestnicy San Diego Comic-Con otrzymają specjalną broszurę, która będzie zapowiedzią nowych komiksów.

Pewnie większość z Was nie wybiera się na SDCC, na szczęście tu przychodzi nam z pomocą portal Starwars.com, który udostępnia tą broszurę w internecie. Natomiast portal Starwars.pl przekazuje ją wam.

Star Wars Adventures

Napisana przez Landry Q. Walker’a i narysowana przez Derek’a Charm’a broszura jest miłym wstępem do tego, czego możemy oczekiwać od Star Wars Adventures. C-3PO i R2-D2 zwracają się do czytelnika i opowiadają historie o bohaterach z Gwiezdnych Wojen. Widzimy młodego Luke’a Skywalkera i jego problemy problemy na Tatooine, młodego Anakina, który zagłębia się w swoim projekcie i wiele więcej.  To wspaniałe, a historie są naprawdę zaskakujące. Broszura oferuje również spojrzenie na klasyczny, animowany, styl 2D, który będzie charakterystyczną cechą tej serii.

Rzut oka na STAR WARS ADVENTURES od IDW

Okładka broszury prezentującej Star Wars Adventures.

Star Wars na SDCC

Więcej o wyżej wspomnianej nowej serii komiksowej i innych wydawnictwach Star Wars można usłyszeć na San Diego Comic-Con. Odbędzie się tam specjalny panel „Lucasfilm Publishing Prezentuje: Nowe historie z Odległej Galaktyki …”. Panel odbędzie się w piątek 21 lipca między 12 a 13. Na panelu pojawią się między innymi, Christian Blauvelt (Star Wars Made Easy), Cullen Bunn (Darth Maul), Christie Golden (Inferno Squad), Claudia Gray (Leia: Princess of Alderaan), Jarrett J. Krosoczka (Jedi Academy: The Force Oversleeps), Cavan Scott (Star Wars Adventures), Beth Revis (Rebel Rising), oraz Landry Q. Walker (Star Wars Adventures). Będzie to okazja do przedyskutowania swoich dzieł przez ich autorów oraz zaprezentowania nowych książek czy komiksów.

Premiera komiksu

Star Wars Adventures #1, napisane przez Cavan’a Scott’a i narysowane przez Derek’a Charm’a zadebiutuje już 6 września.

A tak prezentuje się broszura udostępniona przez Starwars.com:

Rzut oka na STAR WARS ADVENTURES od IDW

 

Rzut oka na STAR WARS ADVENTURES od IDW

 

Rzut oka na STAR WARS ADVENTURES od IDW

 

Rzut oka na STAR WARS ADVENTURES od IDW

 

Rzut oka na STAR WARS ADVENTURES od IDW

 

Rzut oka na STAR WARS ADVENTURES od IDW

Też nie możecie się doczekać nowego komiksu od wydawnictwa IDW?