Utracone Gwiazdy (w oryginale: Lost Stars) autorstwa Claudii Gray, jedna z lepiej ocenianych powieści w nowym kanonie Gwiezdnych Wojen, zostanie wydana w Japonii jako manga w wersji elektronicznej. Kolejne odcinki serii będą wydawane za darmo, co 2 tygodnie w popularnej mangowej aplikacji LINE (niestety dostępnej oficjalnie tylko w Japonii). Pierwszy odcinek zostanie opublikowany w tegoroczne starwarsowe święto May The 4th, czyli 4 maja.

Ilustratorem serii został Yūsaku Komiyama, który wcześniej narysował m.in. mangę o Avengersach walczących z zombie 🙂

Ciekawostką jest, że manga Utracone Gwiazdy będzie pierwszym wydaniem tej historii w Japonii (książka się tam nie ukazała). Będzie to też pierwsza od niemal 10 lat publikacja gwiezdnowojennej mangi w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wcześniej, w latach ’90, w formie japońskiego komiksu ukazała się klasyczna trylogia (którą osobiście polecam), a później także Mroczne Widmo. Były też inne wydania historii pobocznych, niekanonicznych oraz kilku odcinków serialu Wojny Klonów.

Wydawca japońskich Utraconych Gwiazd rozpisał też konkurs dla niezależnych rysowników mangi na adaptacje powieści Dziedzic Jedi oraz Lordowie Sithów. Zwycięskie prace (wybrane przez LINE oraz Lucasfilm) zostaną opublikowane, a ich autorzy odwiedzą centralę Lucasfilmu w San Francisco.


Utracone Gwiazdy opowiadają historię Cieny Ree i Thane Kyrella, przyjaciół z dzieciństwa, którzy trafili do imperialnej akademii. Ich związek zacieśnił się, lecz przywiązanie do Imperium zmieniało się wraz z kolejnymi wydarzeniami Galaktycznej Wojny Domowej – do tego stopnia, że stanęli po przeciwnych stronach konfliktu.