W ostatnich dniach portal MakingStarWars.net (z reguły bardzo wiarygodny) dzielił się informacjami na temat paru nowych postaci, które mają pojawić się w serialu Ahsoka.

Poniższe doniesienia, o ile się potwierdzą, stanowić mogą spoilery do serialu, także czujcie się ostrzeżeni.

Miejsce akcji

Zacznijmy od tego, gdzie rozgrywa się akcja serialu, a przynajmniej jej część skupiająca się wokół Thrawna i Ezry. Kiedy ostatni raz widzieliśmy tę dwójkę, walczyli oni na pokładzie Chimery, okrętu flagowego Thrawna, który stado Purrgilów przeniosło w bliżej nieokreślone miejsce.

Ma to być zupełnie nowa, nie eksplorowana przez twórców nigdy wcześniej, część galaktyki. Także nie będzie to raczej Chaos, z którego wywodzi się Wielki Admirał, ani też Dzika przestrzeń.

Co ciekawe, mimo swej „politycznej” indolencji, Thrawn najwyraźniej będzie w stanie całkiem nieźle odnaleźć się w nowej sytuacji, bowiem gdy go ponownie spotkamy będzie miał on do dyspozycji małą armię (mówi się to armii „wskrzeszonej” lub „odbudowanej”), ale także potężnych sprzymierzeńców.

Baylon i Shin

Pierwszy z nich to Baylon (lub Babylon), grany przez Ray Stevensona Jedi, który jakoby przeżył Rozkaz 66 uciekając do nieznanej części galaktyki, o której pisaliśmy wcześniej. Na przestrzeni lat został on skorumpowany przez ciemną stronę Mocy lub też w wyniku życia obok Sióstr nocy (brzmi dziwnie znajomo, czyż nie?). Jedna z nich, w tej roli Ivanna Sakhno, imieniem Shin zostaje jego uczennicą i w którymś momencie ma zostać wysłana, by zabić Ahsokę.

Baylonowi towarzyszyć ma też zabójca (choć może tutaj chodzić właśnie o Shin), ale też droid lub cyborg imieniem Carnast, który porównany został do Dark Troopera.

Nie jest znany powód, który skłonił Baylona do służenia Thrawnowi (tak właśnie bowiem została określona ich zależność). Nie wiemy też, czy jest to jedynie tymczasowy sojusz, a były Jedi dążyć będzie do realizacji własnych planów, czy też Thrawn zaskarbił sobie czymś lojalność byłego Jedi.

Trzeba oczywiście pamiętać, że na tym etapie, to nic więcej, jak niepotwierdzone plotki, a fakt, że zdają się one bardzo mocno czerpać z Upadłego zakonu oraz legendarnej Trylogii Thrawna sprawia, że nie zdziwimy się, jeśli tym razem doniesienia MakingStarWars.net się nie potwierdzą.

Ahsoka

Przypomnijmy, że serial ma zadebiutować na platformie Disney+ w 2023, a jego fabuła, najprawdopodobniej, skupiać się będzie na poszukiwaniach Wielkiego Admirała Thrawna przez Ahsokę Tano oraz Sabine Wren. W tytułowej roli zobaczymy ponownie Rosario Dawson, a towarzyszyć będą jej Eman Esfandi (Ezra Bridger), Natasha Liu Bordizzo (Sabine), Ivannę Sakhno, Ray’a Stevensona, a także Haydena Christensena w roli Anakina Skywakera.

Więcej o serialu

Jeśli szukacie więcej informacji o Ahsoce, koniecznie zajrzyjcie tutaj:

Źródło: link, link.