Plotki o domniemanym serialu aktorskim w świecie Star Wars pojawiały się wielokrotnie. Na przestrzeni lat ewoluowały, dostawaliśmy coraz to więcej szczegółów. Po przejęciu franczyzy przez Disney, sprawa niestety ucichła. Ale wiecie co? Nadzieja powróciła!

Wszystko za sprawą dzisiejszej konferencji prasowej przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Krytyków Telewizyjnych (Television Critics Association) podczas panelu stacji ABC. Channing Dungey, obecna pani prezes ABC, zapytana o możliwość pojawienia się serialu aktorskiego z uniwersum Gwiezdnych Wojen na antenie stacji, potwierdziła, że trwają w tej sprawie rozmowy z Lucasfilm.

„Jako fanka, bardzo chciałabym powiedzieć tak. Prowadziliśmy już rozmowy z Lucasfilm i będziemy je dalej kontynuować. Wspaniale byłoby rozszerzyć franczyzę w ten sposób.”

Emocje ostudza jeden z dziennikarzy Variety – Daniel Holloway. Oczywiście rozmowy trwają, ale są na tak wczesnym etapie, że nie można mówić o żadnych konkretach, ani tym bardziej przybliżonym czasie powstania widowiska.

Jedno jest pewne. Coś się w końcu ruszyło i jesteśmy o krok bliżej od wyczekiwanego przez wielu fanów serialu aktorskiego. Pozostaje jedynie cierpliwie czekać na dalsze informacje na ten temat.