Bardzo ciekawymi informacjami podzielił się ostatnio portal Deadline, a dotyczą one nowego projektu filmowego w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Damon Lindelof tworzy Gwiezdne wojny

Ich bohaterem jest słynny producent i scenarzysta, Damon Lindelof (Lost, Watchmen), który ma jakoby tworzyć nowy filmowy projekt dla Lucasfilm. Sam będzie jego współscenarzystą, a jako reżyserkę wskazuje się Sharmeen Obaid-Chinoy (Ms Marvel).

Prace nad scenariuszem wciąż trwają, cały projekt jest zatem jeszcze daleki od wejścia w fazę realizacji, jednak zarówno Lindelofowi, jak i Lucasfilmowi zależało na wybraniu reżysera, by ten, a raczej ta, mogła mieć wpływ na kierunek rozwoju projektu.

Źródła portalu zwróciły też uwagę na to, jak aktywnie prowadzono poszukiwania reżysera, bo według nich wskazywać może na to, że prace nad projektem Damona Lindelofa idą najprężniej spośród wszystkich filmowych Gwiezdnych wojen.

Niestety nic nie wiadomo w temacie fabuły, a źródła Deadline określiły ją mianem jednej z najpilniej strzeżonych tajemnic w całym Hollywood, co każe przypuszczać, że jest to coś naprawdę ciekawego.

Jak myślicie, czego może dotyczyć projekt Lindelofa?

Źródło: link.