Większości fanów Gwiezdnych wojen Claudii Gray przedstawiać z pewnością nie trzeba. Jednak jeśli nie wiecie, kim ona jest przypomnimy, że jest ona jedną z najlepszych i najbardziej lubianych autorek tworzących „książkowy” nowy kanon.

Na koncie ma takie powieści jak bardzo udane Więzy krwi, wchodzące w skład Wielkiej Republiki W ciemność oraz Gasnącą gwiazdę, rewelacyjne, choć wciąż nie wydane w Polsce, Leia, Princess of Alderaan i Master and Apprentice. No i oczywiście jej gwiezdnowojenny debiut, czyli Utracone gwiazdy, które przez wielu wciąż uznawane są za jedną z najlepszych powieści nowego kanonu.

I to właśnie o kontynuację przygód Cieny Ree i Thane’a Kyrrela fani dopraszają się od 2015 roku. Swego czasu mówiło się nawet, że książka ta jest na horyzoncie, ale niestety temat ucichł na kilka lat… Aż do teraz.

Sequel Utraconych gwiazd

Claudia Gray była gościem podczas zakończonego wczoraj konwentu Emerald City Comic Con i podczas spotkania z fanami zapytana został o sequel Utraconych gwiazd i szanse na jego powstanie.

Mocno wierzę w to, że wcześniej czy później on powstanie. Musimy po prostu poczekać na odpowiedni moment, by uwzględnili go w planach wydawniczych. Ale otrzymuję od nich obiecujące komunikaty… Myślę, że w końcu się to wydarzy.

Mocno trzymamy zatem kciuki, by słowa Claudii Gray okazały się prorocze, bo największym grzechem nowego kanonu jest, że historia Cieny Ree i Thane’a Kyrrela wciąż nie doczekała się dalszego ciągu.

Źródło: link.