Już niedługo dowiemy się, co Marvel przyszykował dla nas na maj i czerwiec, a tymczasem oto komiksy Star Wars na lipiec 2022.

6 lipca

Star Wars #25

Okładka komiksu Star Wars #25

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Ramon Rosanas, Guiseppe Camuncoli, Will Sliney i Phil Noto
Okładka: Carlo Pagulayan
Oficjalny opis: Świętujemy 25. zeszyt serii! Dla jego uczczenia dostaniemy historie opowiadające nieznanych dotąd przygodach Obiego i Anakina, Dartha Vadera, Poego Damerona oraz Kylo Rena.

Galactic Starcruiser – Halcyon Legacy #4 (of 5)

Okładka komiksu Galactic Starcruiser – Halcyon Legacy #4

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Will Sliney
Okładka: E.M. Gist
Oficjalny opis: Bezcenny klejnot przyciągnął uwagę zarówno Lando, jak i Hondo. Ale kim jest tajemnicza postać, która może pokrzyżować plany oby panów? Z kolei lata później Szkarłatny Jack próbuje porwać Halcyon… lub go zniszczyć.

The Mandalorian #1 (z 8)

Okładka komiksu The Mandalorian #1

Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Georges Jeanty
Okładka: Adi Granov
Oficjalny opis: Mandaloriański łowca nagród tropi swój cel dla bogatego, acz tajemniczego klienta. Oto komiksowy debiut Dina Djarina i jego pierwsze spotkanie z Grogu.

13 lipca

Bounty Hunters #25

Okładka komiksu Bounty Hunters #25

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Okładka: Guiseppe Camuncoli
Oficjalny opis: Dengar staje na czele łowców T’ongi podczas ich desperackiego ataku na fortecę Szkarłatnego Świtu, a przy okazji wiedzie ich w pułapkę. Tymczasem Valance dalej służy jako tajna bron Dartha Vadera. Ale jak daleko będzie skłonny się posunąć, by uchronić imperialnego oficera przez zabójstwem?

Obi-Wan #3 (z 5)

Okładka komiksu Obi-Wan #3

Scenariusz: Christopher Cantwell
Rysunki: Alessandro Miracolo
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Będąc uziemionym przez burzę piaskową na Tatooine, Obi-Wan wspomina jedno ze swoich najbardziej traumatycznych przeżyć podczas Wojen klonów… To wspomnienie pełne bólu i krwi, które miało doniosłe skutki. Wspomnienie bitwy sprawiło, że Obi-Wan ponownie mierzy się z pytaniem, na które przez lata nie znalazł odpowiedzi: jaka jest rola Jedi podczas wojny?

20 lipca

Darth Vader #25

Okładka komiksu Darth Vader #25

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Rafaelle Ienco
Okładka: Paul Renaud
Oficjalny opis: Mroczny Lord Sithów tropi skorumpowanego imperialnego gubernatora. Ale czy wciąż kieruje nim chęć zaprowadzenie porządku, czy też spotkania z duchami przeszłości obudziły w nim inną motywację? Tymczasem Sabé, była dwórka królowej Padmé Amidali oraz Ochi z Bestoon, zabójca na usługach Sithów zmuszeni są połączyć siły, by wykonać zadanie powierzone im przez Vadera. Trudno jednak wyobrazić sobie dwie osoby bardziej różniące się od siebie, nic więc dziwnego, że w końcu końcu dochodzi do konfrontacji, którą przetrwa tylko jedno z nich.

Han Solo & Chewbacca #5

Okładka komiksu Han Solo & Chewbacca #5

Scenariusz: Mark Guggenheim
Rysunki: David Messina
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Nawet Han nie jest w stanie pozostać optymistą, gdy Sokół przepadł, a on wraz z Chewiem są w naprawdę opłakanej sytuacji. Do tego powraca Greedo i jest wściekły. Powracają również szeryf Buck Vancto i Khel Tanna, ciekawe zatem, kto dopadnie Hana pierwszy.

27 lipca

Doctor Aphra #23

Okładka komiksu Doctor Aphra #23

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Okładka: W. Scott Forbes
Oficjalny opis: Sana Starros i jej drużyna są zdeterminowani, by za wszelką cenę uratować Doktor Aphrę. Jednak każdy ma jakieś tajemnice, a i Wszechwieczna Iskra ma swoje plany.

The Mandalorian #2 (z 8)

Okładka komiksu The Mandalorian #2

Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Georges Jeanty
Okładka: Kaare Andrews
Oficjalny opis: Po wytropieniu cennej zdobyczy, Mandalorianin musi teraz wrócić do złodziejaszków. Czy pisana jest mu konfrontacja z Jawami, czy też uda im się dojść do porozumienia?

Jak można zauważyć, lipiec stoi pod znakiem przesunięć dat premier niektórych zeszytów (część zapowiedzianych pierwotnie na czerwiec, otrzymamy dopiero w lipcu), co nie zmienia faktu, że powodów do narzekań raczej mieć nie będziemy.

Źródło: link.