Już niedługo dowiemy się, co Marvel przyszykował dla nas na kwiecień i maj, a tymczasem oto komiksy Star Wars na czerwiec 2022.

1 czerwca

Star Wars #25

Okładka komiksu Star Wars #25

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Ramon Rosanas, Guiseppe Camuncoli, Will Sliney i Phil Noto
Okładka: Carlo Pagulayan
Oficjalny opis: Świętujemy 25. zeszyt serii! Dla jego uczczenia dostaniemy historie opowiadające nieznanych dotąd przygodach Obiego i Anakina, Dartha Vadera, Poego Damerona oraz Kylo Rena.

8 czerwca

Darth Vader #24

Okładka komiksu Darth Vader #24

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Marco Castiello
Okładka: Paul Renaud
Oficjalny opis: Ktoś był na Polis Massa. Ktoś słyszał ostatnie słowa Padmé. Ktoś zna najskrytszy sekret Dartha Vadera. Co się stanie, gdy dowie się o tym Mroczny Lord Sithów? Tymczasem kolonii uchodźców z pewniej pustynniej planety nie wiedzie się najlepiej pod rządami imperialnego gubernatora. Czy ich związek z przeszłością Vadera będzie ich ocaleniem, czy wręcz przeciwnie? Dodatkowo, przygotujcie się na powrót dwójki najstarszych przyjaciłół Anakina Skywalkera.

Galactic Starcruiser – Halcyon Legacy #5 (of 5)

Okładka komiksu Galactic Starcruiser – Halcyon Legacy #5

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Will Sliney
Okładka: E.M. Gist
Oficjalny opis: Para kochanków, która zadarła z niewłaściwym syndykatem, próbuje uciec na pokładzie Halcyonu. Ale nawet wśród chaosu, którym były początki Nowej Republiki, czy zdołają umknąć przez zastępami łowców nagród (w tym przez Bosskiem), którzy idą ich tropem? Z kolei wiele lat później, pirat Szkarłatny Jack zbliża się do legendarnego krążownika.

Obi-Wan #2 (z 5)

Okładka komiksu Obi-Wan #2

Scenariusz: Christopher Cantwell
Rysunki: Luke Ross
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Qui-Gon i Obi-Wan odpowiadają na sygnał SOS z placówki na krańcach galaktyki. Jaka tajemnica kryje się na zagładą przerażającej, księżycowej bazy? I czy cokolwiek, co ją spowodowało, będzie wstanie sprowadzić Padawana na ścieżkę ciemności?

15 czerwca

Bounty Huners #24

Okładka komiksu Bounty Huners #24

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Okładka: Guiseppe Camuncoli
Oficjalny opis: Dengar staje na czele łowców T’ongi podczas ich desperackiego ataku na fortecę Szkarłatnego Świtu, a przy okazji wiedzie ich w pułapkę. Tymczasem Valance dalej służy jako tajna bron Dartha Vadera. Ale jak daleko będzie skłonny się posunąć, by uchronić imperialnego oficera przez zabójstwem?

Han Solo & Chewbacca #4

Okładka komiksu Han Solo & Chewbacca #4

Scenariusz: Mark Guggenheim
Rysunki: David Messina
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: HARROO! RHOO AAHH! HRRG!!! (Tłumaczenie: To zeszyt specjalny poświęcony Chewiemu, w którym walczyć będzie musiał o uratowanie swego przyjaciela, Hana). HRRARRARGH AAHHRA HUGGG! (Tłumaczenie: Gościnnie wystąpi jedyny i niepowtarzalny Krrsantan!). RRRAHARRR RAAA HRRRA! (Tłumaczenie: Nie chcecie tego przegapić!).

22 czerwca

Doctor Aphra #22

Okładka komiksu Doctor Aphra #22

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Okładka: W. Scott Forbes
Oficjalny opis: Doktor Chelli Aphra została złamana przez Wszechwieczną Iskrę i zdecydowanie nie jest sobą. Uwięziona we własnym umyśle, jej ostatnią nadzieją są jej wspomnienia. Jednak czy uda jej się uwolnić, zanim Iskra całkowicie ją pochłonie?

The Mandalorian #1 (z 8)

Okładka komiksu The Mandalorian #1

Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Georges Jeanty
Okładka: Adi Granov
Oficjalny opis: Mandaloriański łowca nagród tropi swój cel dla bogatego, acz tajemniczego klienta. Oto komiksowy debiut Dina Djarina i jego pierwsze spotkanie z Grogu.

Podobnie jak miesiąc wcześniej, także w czerwcu miłośnicy komiksów nie będą mogli narzekać. Co prawda nie uważamy, że wydawanie kolejnej, tym razem komiksowej, adaptacji Mandalorianina ma sens, ale pozostałe zeszyty zapowiadają się interesująco.

Źródło: link.