Wydawnictwo Egmont nie zwalnia tempa! Jakiś czas temu dostaliśmy zapowiedź dwóch pierwszych tomów nowego wydawnictwa komiksowego, a wczoraj oficjalnie poznaliśmy szczegóły trzeciego.

Star Wars Łowcy nagród. Najgroźniejsi w galaktyce

Będzie to pierwsza historia z nowej serii Star Wars Łowcy nagród opowiadającej o przygodach Beilerta Valance’a.

Oto oficjalny opis komiksu:

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Przed laty Valance i Bossk dołączyli do Boby Fetta w misji, która poszła zupełnie niezgodnie z planem z powodu okrutnej zdrady ze strony mentorki Valance’a, Nakano Lash! Wszyscy trzej ledwo uszli z życiem. Teraz Lash w końcu powraca w tajemniczych okolicznościach, a każdy łowca nagród w galaktyce chce ją schwytać. Valance jest zdeterminowany, żeby zdobyć za nią nagrodę – w końcu mają rachunki do wyrównania. Ale o tym samym myśli Boba Fett! Co mogło spowodować, że Lash złamała słowo i zdradziła swojego protegowanego?

Prawda może wstrząsnąć posadami podziemia przestępczego galaktyki! Najwięksi, najniebezpieczniejsi łowcy nagród ścierają się ze sobą w tej wartkiej opowieści o szumowinach i nikczemnikach w świecie Gwiezdnych Wojen! 

Autorami serii są amerykański scenarzysta Ethan Sacks (Star Wars: Galaxy’s Edge, Star Wars: Allegiance, Old Man Hawkeye) i włoski rysownik Paolo Villanelli (Star Wars: Lando – Double or Nothing, Star Wars: Jedi Fallen Order – Dark Temple).

Komiks Star Wars Łowcy nagród. Najgroźniejsi w galaktyce trafi do sprzedaży 19 maja, a jego cena okładkowa wynosić będzie 39,99 zł, aczkolwiek zamawiając go w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa Egmont zapłacicie za niego 31,99 zł >>

Źródło: link.