Już niedługo dowiemy się, co Marvel przyszykował dla nas na marzec i kwiecień, a tymczasem oto komiksy Star Wars na maj 2022.

4 maja

Star Wars: Crimson Reign #5 (z 5)

Okładka komiksu Star Wars: Crimson Reign #5

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Steve Cummings
Okładka: Leinil Francis Yu
Oficjalny opis: Lady Qi’ra zrobiła wszystko, by w Imperium zapanował chaos, a wszystko po to, by zbliżyć się do realizacji swojego celu, którym jest pozbycie się Sithów. Ale gdy jej plan wkracza w decydującą fazę, Qi’ra przekona się, że za lekceważenie Imperatora Palpatina płaci się słoną cenę.

Star Wars: Obi-Wan #1 (z 5)

Okładka komiksu Star Wars: Obi-Wan #1

Scenariusz: Christopher Cantwell
Rysunki: Ario Anindito
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Podczas swoich ostatnich dni na Tatooine, Obi-Wan wspomina i spisuje najważniejsze momenty swego długiego i pełnego heroicznych czynów życia, począwszy od czasów młodzika i Padawana, poprzez okres Wojen klonów i bycie rycerzem Jedi, aż do pierwszych wyzwań, którym stawiał czoło jako prawdziwy Mistrz we władaniu Mocą. Na początek poznamy Obi-Wana jako 8-letniego młodzika, podczas jego śmiertelnie niebezpiecznej przygody na Coruscant. Ale to dopiero początek podróży.

11 maja

Bounty Hunters #23

Okładka komiksu Bounty Hunters #23

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Natacha Bustos
Okładka: Guiseppe Camuncoli
Oficjalny opis: Oto najbardziej niedoceniany łowca nagród w swojej największej przygodzie! Dengar wykonuje swój ruch, a półświatek już nigdy nie będzie taki sam. Tymczasem T’onga wciąż nie może złamać Vukory, a młoda dziewczyna może zapłacić życiem za jej niepowodzenie.

Galactic Starcruiser – Halcyon Legacy #4 (of 5)

Okładka komiksu Galactic Starcruiser – Halcyon Legacy #4

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Will Sliney
Okładka: E.M. Gist
Oficjalny opis: Bezcenny klejnot przyciągnął uwagę zarówno Lando, jak i Hondo. Ale kim jest tajemnicza postać, która może pokrzyżować plany oby panów? Z kolei lata później Szkarłatny Jack próbuje porwać Halcyon… lub go zniszczyć.

18 maja

Star Wars #24

Okładka komiksu Star Wars #24

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Ramon Rosanas
Okładka: Carlo Pagulayan
Oficjalny opis: Komandor Ellian Zahra, była protegowana Wielkiego Moffa Tarkina, użyła błyskotliwej taktyki oraz bezlitosnej brutalności, by zniszczyć niemal całą rebeliancką flotę. A teraz przyszedł czas na jej ostateczny cel – Generał Leię Organę, z którą polować będą się na siebie nawzajem na powierzchni dzikiej planety.

Han Solo & Chewbacca #3

Okładka komiksu Han Solo & Chewbacca #3

Scenariusz: Mark Guggenheim
Rysunki: David Messina
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Han jest uwięziony na ostatnim piętrze wieżowca, a strażnicy już się zbliżają. A jaki jest jego sposób na ucieczkę? Uwierzycie, że o pomoc poprosi Imperium?

25 maja

Darth Vader #23

Okładka komiksu Darth Vader #23

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Rafaele Ienco
Okładka: Paul Renaud
Oficjalny opis: To początek nowej historii, a Darth Vader rusza na misję z wrogiem u boku. Ale kto doprowadzi do czyjej zguby? I co się stanie, gdy była dwórka i obrończyni królowej Amidali pozna najskrytszy sekret Mrocznego Lorda Sithów?

Doctor Aphra #21

Okładka komiksu Doctor Aphra #21

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Okładka: W. Scott Forbes
Oficjalny opis: Wszechwieczna Iskra korumpuje wszystko i wszystkich, których dotknie, a Doktor Aphra nie jest tu wyjątkiem. Stając oko w oko ze starożytnym złem Sana Starros będzie musiała dokonać wyboru… Czy zdoła ocalić Aphre? Czy zdoła ocalić choć siebie?

Jak więc widzicie, że także w maju na komiksową nudę narzekać na pewno nie będziemy. Nas szczególnie ciekawi oczywiście Obi-Wan oraz to, jak mocno powiązany będzie z nadchodzącym serialem. A Wy na które zeszyty czekacie najbardziej?

Źródło: link.