Komediowy serial animowany Star Wars: Detours ma za sobą trudną historię. Produkcja została zapowiedziana w 2012 roku podczas Star Wars Celebration VI, jednak niedługo później nastąpiło przejęcie Lucasfilmu przez Disneya i nowy właściciel uznał, że nabijanie się z uniwersum nie będzie dobrym sposobem na przyciągnięcie kolejnych fanów. W marcu 2013 przerwano prace nad serialem i od tego momentu co jakiś czas dowiadywaliśmy się nowych wiadomości o zapomnianej już dziś produkcji. Seth Green wyznał, że całkowicie ukończono 39 odcinków, a do kolejnych 62 powstał już scenariusz. W 2015 roku oznajmiono, że serial został anulowany, jednak w 2018 roku Lucasfilm ponownie zastrzegł nazwę produkcji jako znak towarowy. Do najnowszych informacji dotarł portal The Vulcan Reporter, który twierdzi, że ostatecznie serial ujrzy światło dzienne i pojawi się na platformie Disney+.

The Vulcan Reporter miało w przeszłości wiele trafionych doniesień, szczególnie tych dotyczących seriali telewizyjnych, jednak mieli też sporo wpadek, więc warto mieć z tyłu głowy, że to tylko plotki. Według portalu, serial składa się obecnie z około 52 ukończonych odcinków, w tym epizodów specjalnych. Jeśli to prawda, to oznacza, że studio Lucasfilm ukończyło lub całkowicie od zera przygotowało 13 dodatkowych odcinków od momentu anulowania produkcji. Choć Detours nie mają oficjalnie podanej daty premiery, to TVR sugeruje, że debiut mógłby odbyć się 4 maja jako prezent z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen.

Czym jest Star Wars: Detours?

Star Wars: Detours to animowany serial komediowy, którego akcja miała dziać się między Zemstą Sithów i Nową nadzieją. Nad produkcją pracowało studio Lucasfilm Animation oraz twórcy serii Robot ChickenSeth Green i Matthew Senreich. Serial miał przedstawiać w zabawny sposób problemy życia codziennego bohaterów znanych z filmów i parodiować ich zachowanie.

Wśród aktorów dubbingujących postaci znaleźli się Dee Bradley Baker, Abraham Benrubi, Ahmed Best jako Jar Jar Binks, Anthony Daniels jako C-3PO, Felicia Day, Donald Faison, Nat Faxon, Seth Green jako Obi-Wan Kenobi, Jennifer Hale, Zachary Levi, Joel McHale, Breckin Meyer, Dan Milano, Andy Richter jako Zuckuss, Cree Summer, Catherine Taber jako księżniczka Leia, Billy Dee Williams jako Lando Calrissian, „Weird Al” Yankovic jako 4-LOM, Grey DeLisle oraz Seth MacFarlane jako Palpatine.

Scenarzyści serialu to Dan Milano, Tom Root, Zeb Wells, Doug Goldstein, Breckin Meyer, Kevin Shinick, David A. Goodman, Michael Price i Jane Espenson oraz Brendan Hay jako główny scenarzysta.

Zwiastun serialu

Źródło: link.